Kultura

Historia wcale nie taka prosta

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2010 08:05
Zwycięzca Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych - "Prosta historia o miłości” wreszcie w kinach! W Trójce o swoich rolach opowiadali Bartłomiej Topa i Magdalena Popławska.
Audio

Film "Prosta historia o miłości" został wyróżniony Nagrodą Główną w Konkursie Kina Niezależnego na tegorocznym FPFF w Gdyni.

Wbrew temu, co głosi tytuł, nie jest to wcale historia prosta. Tak naprawdę składają się na nią trzy równolegle dziejące się fabuły.

Pierwsza to relacja małżeństwa po rozstaniu, pary scenarzystów, którzy w czasie podróży pociągiem starają się stworzyć zarys nowego scenariusza. Drugi wymiar tej historii to relacja chłopaka i dziewczyny, którzy okazują się być aktorami w filmie reżyserowanym przez pewnego mężczyznę. Praca nad tym filmem to trzecia strona "Prostej historii".

Jak reżyserowi i aktorom udało się w tym wszystkim odnaleźć? - Tak, na początku musieliśmy przejść przez te wszystkie etapy gdzie gramy postaci, gdzie jesteśmy bohaterami tej prostej historii – powiedziała Magdalena Popławska, grająca główną rolę kobiecą.

Bartłomiej Topa, który gra reżysera filmowego, powiedział, że po przeczytaniu scenariusza tę właśnie rolę chciał zagrać najbardziej.

– Była mocno pokomplikowana i zależało mi na tym, by się spotkać w takiej dramatycznej sytuacji z Magdą Popławską – powiedział Topa. Choć jego bohater stwarza nieprzyjemne wrażenie, to jednak jest to postać wielowymiarowa i aktor starał się pokazać to w filmie.

Również Popławska jest zadowolona ze swojej kreacji. - Chciałam, żeby ta postać nie była jednoznaczna – mówi o granej przez siebie aktorce.

Mimo, iż fabuła film jest tak skomplikowana, można, oglądając go również dobrze się bawić. - Jest w nim mnóstwo ciekawych, zaskakujących zwrotów akcji i śmiesznych historii związanych z filmowaniem – powiedział aktor.

Warto wspomnieć, że film ma wszystkie znamiona kina niezależnego. Wyprodukowany został za prywatne pieniądze, w gronie osób, które się dobrze znały.

- Arek od początku zapowiedział, że robimy film bez pieniędzy. Głównym motywem było zatem, by się spotkać i zrobić coś interesującego w grupie przyjaciół – podsumował Bartłomiej Topa.

Dystrybutorem filmu została firma SPInka, premiera kinowa odbyła się 19 listopada 2010.

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu oraz do kin!

 

 

W dalszej części audycji rozmowy z Cass Warner, Jerzym Skolimowskim i Edytą Olszówką. Aby wysłuchać całej audycji "Trójkowo, filmowo 28.11.2010", wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce powyżej.

Audycji "Trójkowo, filmowo" można słuchać na antenie Trójki w każdą niedzielę tuż po godzinie 13.00. Zapraszamy.

 

(asz)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Nowa klasyka i animowane wariacje

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2010 13:20
Etiudy i animacje w Krakowie, nowy festiwal teatralny w Łodzi oraz dwie premiery kinowe.
rozwiń zwiń