Kultura

Poznań: rozpoczyna się festiwal Malta

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2013 08:13
Kraftwerk, Cat Power oraz formacja Atoms For Peace – to główne gwiazdy tegorocznego festiwalu Malta w Poznaniu. Impreza kojarzona dawniej wyłącznie z teatrem, przybliża coraz więcej dziedzin sztuki, m.in. muzykę oraz taniec.
Audio
  • Michał Merczyński o projekcie Generator Malta (IAR)
  • Marta Górnicka o spektaklu "Requiemaszyna” (IAR)
Kraftwerk
KraftwerkFoto: Peter Boettcher/materiały prasowe Malta Festival

Tematem przewodnim festiwalu są relacje człowieka z maszynami. Organizator festiwalu Michał Merczyński informuje, że tegoroczna impreza jest dłuższa niż zawsze. A to za sprawą przedsięwzięcia pod nazwą Generator Malta. Jest to specjalny klub festiwalowy zlokalizowany na pl. Wolności w Poznaniu. Uczestnicy imprezy będą mogli spędzać w nim czas na dyskusjach, słuchać koncertów i oglądając występy.
Poznańską imprezę odwiedzą niemiecki zespół Kraftwerk, Cat Power oraz formacja Atoms For Peace. W skład tego ostatniego zespołu wchodzi Thom Yorke – lider brytyjskiej formacji Radiohead oraz Flea – basista Red Hot Chili Peppers. W stolicy Wielkopolski zaprezentują się także grupy teatralne Needcompany oraz Stop Thinking About Names. Malta to jednak wciąż impreza, podczas której duże znaczenie ma teatr. Na festiwalu będzie można obejrzeć m.in. spektakl Marty Górnickiej „Requiemaszyna”.
Festiwal Malta uważany jest za jedną z największych imprez poświęconych sztuce performatywnej. Kuratorem tegorocznej imprezy jest Romeo Castellucci Festiwal potrwa do 20 lipca. Jego patronem medialnym jest Trójka Polskie Radio.

IAR/mk

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

Zobacz więcej na temat: koncert Malta MUZYKA
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Kraftwerk na Malta Festiwal Poznań 2013!

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 09:31
Gwiazdą przyszłorocznej edycji imprezy będzie legenda muzyki elektronicznej. W piątek. 28 czerwca 2013 roku na terenie Starej Gazowni w Poznaniu Kraftwerk zagra swój pierwszy i jedyny koncert 3D w Polsce. Trójka jako pierwsza podała tę informację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek maszyna na tegorocznej Malcie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 09:08
- Hasło "człowiek maszyna" to opowieść o naszej ludzkiej kondycji. Zależało mi żeby pokazać sprzeczność, która wynika ze związku między ludźmi, a technologią - mówił w Dwójce Romeo Castellucci, kurator idiomu festiwalowego tegorocznej Malty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Thom Yorke o życiowych priorytetach i o... tańcu

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 21:20
Jak opowiada jego pierwszy taneczny występ podczas koncertu Radiohead w Berlinie zeszłej jesieni był związany z tym, że… było mu zimno. – W czasach studenckich – uwielbiałem tańczyć – mówi Thom Yorke, jak dodaje może kiedyś dla zabawy wykona układ podobny do tych Beyonce.
rozwiń zwiń