X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

"Tango z samym sobą"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2009 09:26
„Tango z samym sobą” to antologia wybranych dzieł Sławomira Mrożka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.
Audio

 

Tadeusz Nyczek, który dokonał wyboru tekstów, postanowił pokazać ile jest „Mrożka w Mrożku”. Tak powstała ksiażka, która nie jest antologią tylko dramatów i opowiadań, z których Sławomir Mrożek przede wszystkim słynie, ale też esejów, felietonów czy listów. Znakomite uzupełnienie tekstów stanowią rysunki, zdjęcia oraz fotografie z najciekawszych przedstawień prezentowanych dramatów.

„Mrożek o sobie poprzez swoje dzieła”- tak najłatwiej określić można charakter tej książki, powiedziała w rozmowie z Polskim Radiem Iwona Haberny z Wyadanictwa Literackiego i dodała, że antologia będzie doskonałym przewodnikiem dla wszystkich, którym twórczość autora "Tanga" jest nieznana. Ci, którzy znają ją bardzo dobrze, będą mogli spojrzeć na nią w zupełnie nowy sposób.

We wrześniu ukarze się kolejna publikacja związana ze Sławomirem Mrożkiem. Będzie to tom poświęcony jego korespondencji z Adamem Tarnem.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Spotkanie ze Sławomirem Mrożkiem

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2007 09:35
W środę, 14 listopada o godz. 19.00 zapraszamy słuchaczy Trójki na spotkanie ze Sławomirem Mrożkiem, które odbędzie się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Przebieg spotkania będzie rejestrowany - materiał wyemitujemy 20 listopada w Klubie Trójki o 21.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Mrożek w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2007 16:13
We wtorek, 20 listopada zapraszamy na dzień poświęcony Sławomirowi Mrożkowi. Przez cały dzień będziemy prezentować fragmenty Jego utworów - przeczytane przez Adama Ferencego.
rozwiń zwiń