X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Henryk Giedroyc – wspomnienie

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2010 19:59
Zapraszamy do wysłuchania audycji o zmarłym w marcu tego roku współtwórcy Instytutu Literackiego, jego dyrektorze w latach 2003–2010.
Audio

W "Słowach po zmroku" Magdalena Grochowska, autorka książki "Jerzy Giedroyc. Do Polski ze snu", opowiadała o zmarłym w marcu tego roku Henryku Giedroyciu – bracie Jerzego – który po śmierci Redaktora kierował Instytutem Literackim w latach 2003–2010.

Wspomnienia o Henryku Giedroyciu to jednocześnie wspomnienia o jego bracie Jerzym. Relacje między rodzeństwem były opisywane jako chłodne i takie, w których trudno jest doszukać się bliskości. Magdalena Grochowska próbowała w audycji zburzyć ten mit, wyjaśniając, że bliskość ujawniała sie w drobnych gestach obydwu braci. 

Chłód i dystans wyczuwali także współczesni Giedroyciowi twórcy np. Stefan Kisielewski, który wytykał mu, że ten jest "zimną rybą i że w ogóle go nie obchodzi". - Być może był to dystans arystokratyczny, dystans arystokraty, który nie bierze tak na serio świata. A być może był to dystans człowieka, który nie chce się odsłaniać przed światem, bo nie chce być ugodzony, nie chce się wystawiać na wścibskie spojrzenia ludzi - tak tłumaczyła motywy zachowania Giedroycia Magdalena Grochowska.

W audycji wykorzystano wypowiedzi Henryka Giedroycia z 2003 roku pochodzące z audycji Ewy Stockiej-Kalinowskiej "Wizyta w Maison Laffitte".

Program poprowadziła Ewa Stocka-Kalinowska.

Aby posłuchać audycji, kliknij "Henryk Giedroyc – wspomnienie" w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

 Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

IX rocznica śmierci Jerzego Giedroycia

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 12:12
Któż jak nie najbliżsi będę wiedzieli o nim najwięcej i najlepiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończenie Roku Giedroycia

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 13:49
Najważniejsze wydarzenia obchodzów na Wschodzie i Zachodzie Europy i wiąż powracające pytanie jak dziś brzmiałby Jego głos?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnaliśmy mistrzów pióra

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2010 06:00
W mijającym roku odeszli wspaniali myśliciele i pisarze, którzy swoimi tekstami kształtowali postawy ludzi na całym świecie.
rozwiń zwiń