Kultura

5 książek, które przeczytał Harry Potter

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2011 11:33
Już za tydzień w kinach pojawi się ostatnia część przygód zbuntowanego czarodzieja. Czy grający go od 10 lat Daniel Radcliffe czyta tylko książki o magii?

W książkach i filmach Harry Potter czyta właściwie tylko podręczniki magii, co przynosi często nieprzewidywalne konsekwencje. Ale Daniel Radcliffe - aktor grający czarodzieja - wymienił ostatnio kilka innych preferowanych przez siebie książek.

Oczywiście nie zabrakło wśród nich pierwszej części przygód Harry'ego Potter'a. - Wśród pięciu książek, które wpłynęły znacząco na moje życie, muszę uczciwie wymienić tę jedną pozycję. Dała mi ona wszystko, co mam - stwierdził szczerze Radcliffe.

Poza tym angielski aktor czyta zaskakująco dużo klasyki, m.in. "Germinal" Emila Zoli, "Mistrza i Małgorzatę" Michaiła Bułhakowa, "Lęk i odrazę w Las Vegas" Huntera S. Thompsona oraz "Starego człowieka i morze" Ernesta Hemingwaya.

usc (na podst. youarewhatyouread.scholastic.com)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Harry Potter "oczyszczony" z zarzutów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2011 08:42
"Harry Potter i Czara Ognia" nie jest plagiatem - orzekł amerykański sąd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obama z popkultury

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2011 11:51
Prezydent USA to nie tylko polityczny lider świata, ale także ważna postać... popkultury. Mąż ikony stylu po pracy nosi jeansy, słucha Boba Dylana i czyta "Harry'ego Pottera".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni "Harry Potter". Co nas czeka?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2011 10:30
Od czasu książęcego ślubu Londyn nie przeżywał takiej inwazji koczowników. Tym razem powodem ich najazdu jest prapremiera filmu "Harry Potter i Insygnia Śmierci, część 2".
rozwiń zwiń