X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Kłótnia o misia

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2009 07:00
Bursztynowy Niedźwiadek Szczęścia trafił do Muzeum Narodowego w Szczecinie. Polskim naukowcom udało się odzyskać figurkę z muzeum w Stralsundzie. Teraz samorządowcy i muzealnicy ze Słupska protestują i zapowiadają staranie o odzyskanie figurki niedźwiadka. Tyle, że szczecińskie muzeum uważa, że liczące ponad pięć tysięcy lat bursztynowe cacko nie ma nic wspólnego z grodem nad Słupią.
Audio

Butynowy niedźwiadek trafił z Niemiec do Szczecina ponad tydzień temu. Informacja ucieszyła słupskich samorządowców, którzy od lat starają się o odzyskanie figurki. " Mamy źródłowe informacje o pochodzeniu figurki ze Słupska" - mówi Marek Sosnowski z wydziału promocji słupskiego magistratu. Jednak Muzeum Narodowe w Szczecinie nie zamierza jej oddawać. Kierownik działu archeologicznego Krzysztof Kowalski mówi, że bursztynowy niedźwiadek do 1945-go roku był w muzeum w Szczecinie, potem w wojennej zawierusze zaginął by odnaleźć się w Stralsundzie. "To zawsze była nasza własność" - dodaje Kowalski.

Dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku Mieczysław Jaroszewicz przyznaje, że niedźwiadek był w muzeum w Szczecinie, ale dopiero po roku 1920-ym. W roku 1879-ym został znaleziony na terenie Słupska. Jaroszewicz podkreśla, że będzie starał się o wypożyczenie niedźwiadka nawet na stałe by pokazywać go w Słupsku. Figurka przed 1945-ym rokiem była uznawana za szczęśliwą wróżbę dla miasta. Od kilku lat ponownie jest jednym z motywów promocyjnych Słupska.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

O Muzeum Polskim w Rapperswilu

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2007 09:00
Parę słów o Muzeum Polskim w Rapperswilu
rozwiń zwiń