X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Współczesny z archiwum

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2009 11:53
W Teatrze Współczesnym w Warszawie odbędzie się dziś inauguracja cyklu "Z Archiwum 'W'". W programie wieczoru znajdą się fragmenty dokumentalnych rejestracji dźwiękowych przedstawień tej sceny.
Audio

Warszawski Teatr Współczesny w tym roku obchodzi pięćdziesięciolecie istnienia. Jest do wyśmienitą okazja do prezentacji nagrań dźwiękowych spektakli. Przedstawienia były rejestrowane dla potrzeb technicznych teatru - dziś stanowią nie lada gratkę, dla tych, którzy chcą usłyszeć, jak to było kiedyś. To niepowtarzalna okazja, żeby usłyszeć spektakle, dziś nazywane "legendarnymi", jak np: "Kariera Artura Ui", "Dożywocie", Axerowskie "Tango", "Matka", "Play Strindberg", "Mahagonny", "Mistrz i Małgorzata", "Martwe dusze" , "Komediant".

Za Teatrem Współczesnym nie idą wyłącznie znakomite tytuły, Teatr Współczesny to również cała plejada znakomitych nazwisk jak: Łomnicki, Mrozowska, Fijewski, Mikołajewski, Łapicki, Borowski, Gordon-Góreckiej, Jana Kreczmara, Rudzkiego, Zapasiewicza, Komorowskiej, Lipińska, Michnikowski, Czechowi, Krafftówna, Englert, Kowalewski, Pawlik, Dmochowski, Wołłejko, Wakuliński. Wszystkich tych aktorów będziemy mogli usłyszeć w głośnikach Teatru Współczesnego.


Dziś wieczór inaugurujący (poniedziałek, 2 listopada, godz. 19.00), a jego bohaterem będzie Zbigniew Zapasiewicz. Przygotowania wieczoru podjął się Tomasz Mościcki, a gospodarzem spotkania będzie Maciej Englert. Wśród zaproszonych gości zasiądą: krytyk i historyk teatru: Barbara Osterloff oraz Maja Komorowska, Marta Lipińska, Olga Sawicka.

Bezpłatne wejściówki na spotkania z cyklu "Z Archiwum 'W'" są dostępne w kasie teatru.
Kolejne spotkanie z cyklu 9 listopada.

(pm)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Zmarł Zbigniew Zapasiewicz

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2009 10:23
W Muzeum Narodowym w Krakowie oglądać można multimedialną wystawę zorganizowaną w dziewięćdziesiątą rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Główną ideą ekspozycji jest pokazanie zjawisk, osób, pojęć związanych z amerykańską kulturą, które były ważne dla pokoleń Polaków przeżywających swoją młodość w realiach PRL-u.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Zapasiewicz czyta fragmenty książki Antoniego Libery "Godot i jego cień"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2009 13:03
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielcy interpretatorzy wielkiej literatury: Zbigniew Zapasiewicz

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2009 16:05
13 września 2009, godz. 21:00
rozwiń zwiń