Kultura

Villqist i Sikora z nagrodami Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 01:00
Tegoroczne nagrody za debiut reżyserski i aktorski otrzymali Ingmar Villqist oraz Natalia Sikora.
Audio
Villqist i Sikora z nagrodami Teatru Polskiego Radia
Foto: (fot. PR)

Ingmar Villqist napisał i wyreżyserował trzy słuchowiska dla Programu Pierwszego Polskiego Radia. Są to "Kompozycja w błękicie", "Taka fajna dziewczyna jak ty" oraz "Oddychaj zemną".

Zobacz galerię: Dzień na zdjęciach

Ingmar Villqist powiedział, że praca w radiu to dla niego niezwykłe doświadczenie. Zauważył, że wiele sztuk nie ma szans na wystawienie na klasycznej scenie, bo są - jego zdaniem - zbyt trudne i piękne. Nagrodę za debiut aktorski przyznano Natalii Sikorze. Otrzymała ją za koncert "Absurdustra - Próba Norwida", wydany na płycie jako spektakl słowno-muzyczny przez Teatr Polskiego Radia. Natalia Sikora wybrała wiersze Norwida do tego spektaklu oraz napisała własny tekst.

Teatr Polskiego Radia nagrodzony

Odebrał nagrodę Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej za pielęgnowanie i kultywowanie wzorców poprawnej polszczyzny. Przyznano ją po raz pierwszy. W imieniu zespołu, nagrodę odebrał dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Powiedział, że jest zaszczycony tą nagrodą oraz że Teatr Polskiego Radia od zawsze był strażnikiem polszczyzny. W ubiegłym roku laureatami Teatru Polskiego Radia za debiut reżyserski i aktorski zostali i Olena Leonenko i Janusz Głowacki.

Polskie Radio już od ponad 80 lat emituje spektakle i koncerty, na które czekają słuchacze. Transmituje je w Programie 1 w niedziele o godzinie 21.00.

IAR, to

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Teatr Polskiego Radia nagrodzony!

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2011 08:00
Teatr Polskiego Radia otrzymał nagrodę "Kuźnia Mistrzów Mowy Polskiej" przyznawaną przez Akademię Mistrzów Mowy Polskiej.
rozwiń zwiń