Kultura

Obudź w sobie dzikość!

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 16:00
Marzysz o dzikiej przygodzie i egzotycznych doznaniach? Nie wyjeżdżaj z kraju. „Amazonia” czeka na ciebie w Teatrze na Woli, zapewniają twórcy nowego spektaklu.
Audio

"Amazonia" to nowa propozycja Teatru na Woli. Spektakl, na podstawie tekstu Michała Walczaka, przeniosła na warszawską scenę Agnieszka Glińska.

Bohaterowie spektaklu, to młodzi artyści, którzy wchodząc w dorosłą rzeczywistość, marząc o wielkiej sztuce, wolności, miłości, spotykają się z licznymi rozczarowaniami. Rynek ich nie docenia, polski kapitalizm jest niesprawiedliwym systemem, biznesem rządzą koterie i znajomości. - A może przyczyna jest głębsza? Może Polska jest krajem pozbawionym rozmachu, ze złym klimatem, kapryśną pogodą, może wszystkiemu winne są skoki ciśnienia i wystarczy przenieść się do ciepłych krajów, gdzie będziemy prawdziwsi, bardziej witalni, pogodniejsi, radośni? Może wystarczy przenieść Polskę do Amazonii? - pyta Michał Walczak.

Autor tekstudodaje w rozmowie z Polskim Radiem, że tytułowa "Amazonia" jest metaforą emigracji, ale takiej wewnętrznej. Chodzi w niej o wiarę w marzenia i pogoń za nimi. Amazonia to raj, ale też ból, cierpienie i wyzwania – dodaje.

Michał Walczak doradza też, że czasem zamiast się frustrować warto złapać dystans do rzeczywistości, bo wtedy łatwiej jest sobie poradzić z problemami.

W spektaklu występują: Patrycja Soliman, Agata Wątróbska, Krzysztof Stelmaszyk, Maciej Zakościelny. Autorem scenografii jest Agnieszka Zawadowska, muzyki Anna Malarowska.

Premiera spektaklu zaplanowana jest na 4 lutego.

Aby dowiedzieć się wiecej, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie Posłuchaj po prawej stronie.

(mz)

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Opera jak wehikuł czasu

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2011 15:00
- Po szaleństwach inscenizacyjnych Krzysztofa Warlikowskiego czy Mariusza Trelińskiego możemy w końcu obejrzeć tradycyjną operę.
rozwiń zwiń