Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: Wojciech Marusarz odczytał słowa przysięgi. Kolejni sportowcy złożyli ślubowanie przed igrzyskami

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 18:33
Zawodnicy kombinacji norweskiej, łyżwiarze szybcy i snowboardzistka oraz osoby z nimi współpracujące złożyli we wtorek w Centrum Olimpijskim w Warszawie ślubowanie przed wyjazdem do Pjongczangu na zimowe igrzyska. Słowa przysięgi odczytał narciarz Wojciech Marusarz.
Audio
  • ZIO - Panczeniści i kombinatorzy norwescy po ślubowaniu 1x (IAR)
  • ZIO - Panczeniści i kombinatorzy norwescy po ślubowaniu 2x (IAR)
  • ZIO - Panczeniści i kombinatorzy norwescy po ślubowaniu 3x (IAR)
Reprezentant Polski w kombinacji norweskiej Adam Cieślar podczas ceremonii ślubowania
Reprezentant Polski w kombinacji norweskiej Adam Cieślar podczas ceremonii ślubowaniaFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W imieniu personelu współpracującego przysięgę złożyła znana w niedalekiej przeszłości panczenistka, a dziś szef wyszkolenia w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Ewa Białkowska.

Słowa przysięgi odebrali sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski oraz wiceprezes PKOl Ryszard Stadniuk.

Nominacje odebrali oraz przysięgę złożyli kombinatorzy norwescy Adam Cieślar, Szczepan Kupczak, Wojciech Marusarz i Paweł Słowiok, łyżwiarze szybcy: Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski, Artur Nogal i Artur Waś oraz Aleksandra Król, która w Pjongczangu wystartuje w snowboardowym slalomie gigancie równoległym.

- Mija trzydzieści lat od igrzysk olimpijskich w Seulu, gdzie objawił się talent Andrzeja Gołoty. Korea jest szczególnym krajem dla polskich sportowców, jeśli chodzi o sukcesy. Będziecie tam dla Polski, dla nas kibiców i dla siebie - powiedział wiceminister Stawiarski.

Życzenia powodzenie przekazał udającym się do Korei sportowcom dwukrotny olimpijczyk i brązowy medalista z Moskwy w wioślarskiej czwórce ze sternikiem, wiceprezes PKOl Ryszard Stadniuk mówiąc m.in.:  - Waszym marzeniem był start w igrzyskach, macie to marzenie już za sobą. Uzyskaliście minima i nominacje. Życzę wam występu na miarę marzeń i jednocześnie życzę, aby pech nie pozbawił was tych szans - powiedział. 

- Póki co nie czuję olimpijskiego stresu. Jestem dobrze przygotowany i jestem dobrej myśli udając się do Pjongczangu - powiedział Piotr Michalski, który wystąpi tam w łyżwiarskich konkurencjach sprinterskich na 500 i 1000 metrów.

Dla snowboardzistki Aleksandry Król będą to drugie igrzyska. Poprzednio startowała przed czterema laty w Soczi.

- Do Korei jadę po dobry wynik. Ósme miejsce zajęte w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Sierra Nevada wezmę w ciemno. Lepsze też - powiedziała zawodniczka, specjalizująca się w slalomie gigancie równoległym.

Wśród kombinatorów, podopiecznych trenera Danny'ego Winkelmanna jest trzech debiutantów: Kupczak, Słowiok i Marusarz. Olimpijski start ma za sobą tylko Adam Cieślar.

Na kolejne dni zaplanowano jeszcze dwie podobne uroczystości. 7 lutego w PKOl pojawią się przedstawiciele snowboardu - SBX, a 12 lutego snowboardziści w konkurencjach alpejskich oraz startujący w ski crossie.

Igrzyska w Korei Południowej rozpoczną się w piątek i potrwają do 25 lutego.

mb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

PjongCzang 2018: Zbigniew Bródka wystartuje na "wysłużonych panczenach" z Soczi?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 16:01
9 lutego zaczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu. W zawodach udział weźmie złoty medalista z Soczi na 1500 m w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka. Podobnie jak w Rosji szczęście mają mu przynieść jego "złote panczeny". 
rozwiń zwiń