Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: Zbigniew Bródka wystartuje na "wysłużonych panczenach" z Soczi?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 16:01
9 lutego zaczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu. W zawodach udział weźmie złoty medalista z Soczi na 1500 m w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka. Podobnie jak w Rosji szczęście mają mu przynieść jego "złote panczeny". 
Audio
  • PjongCzang 2018 - Zbigniew Bródka o złotych panczenach (Kronika Sportowa - Radiowa Jedynka)
Zbigniew Bródka na torze w PjongCzangu
Zbigniew Bródka na torze w PjongCzangu Foto: PAP/EPA VALDRIN XHEMAJ

Panczenista Zbigniew Bródka prócz tego, że będzie reprezentował Polskę w łyżwiarstwie szybkim, jako chorąży poprowadzi "Biało-czerwonych" podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Pjongczangu.

Polak cieszył się ze złotego krążka podczas igrzysk w rosyjskim Soczi (2014). Jak sam przyznał w rozmowie z Polskim Radiem prawdopodobnie nie będzie chciał rezygnować ze starych łyżew, dzięki którym udało mu się stanąć na najwyższym podium. 

- Tak, wróciłem do starego zestawu na którym jechałem w Soczi. Dużo szukałem, eksperymentowałem, starałem się oszczędzać stary sprzęt. Postanowiłem, że wrócę do nich i jeżeli nic się nie zmieni to wystartuję właśnie na tym złotym zestawie - powiedział złoty medalista z Soczi Zbigniew Bródka.

Łyżwiarz przyznał, że ciężko mu było zrezygnować z dotychczasowego sprzętu i jednak czuje się do nich przywiązany. 

- Coś w tym jest, może to tylko sentyment, jeśli tak to trzeba wierzyć w mocne punkty. Śmiałem się, że po złotym medalu w Soczi spakuję je do pudełka i wyciągnę przed igrzyskami w Korei. Wierzę w to, że ten sprzęt jest dla mnie szczęśliwy i pozwoli mi tutaj osiągnąć wysokie miejsce - powiedział Bródka. 

Zbigniew Bródka wystartuje 13 lutego w biegu na 1500 m. 

mb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

PjongCzang 2018: skoczkowie narciarscy i łyżwiarze figurowi złożyli ślubowanie w Centrum Olimpijskim

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 12:10
W poniedziałek 5 lutego pięciu skoczków narciarskich, dwoje reprezentantów Polski w łyżwiarstwie figurowym oraz ich sztaby złożyli w Centrum Olimpijskim w Warszawie ślubowanie przed wyjazdem na zimowe igrzyska w Pjongczangu. W imieniu zawodników słowa przysięgi odczytał Dawid Kubacki. 
rozwiń zwiń