Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: królowała w slalomie w Soczi, teraz zdominowała gigant. Mikaela Shiffrin złota w Korei Południowej

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 08:03
Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała alpejski slalom gigant na zimowych igrzyskach w Pjongczangu. Srebrny medal zdobyła Norweżka Ragnhild Mowinckel, a brązowy Włoszka Federica Brignone. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 27. miejsce.
Mikaela Shiffrin mimo 23 lat drugi raz została mistrzynią olimpijską
Mikaela Shiffrin mimo 23 lat drugi raz została mistrzynią olimpijskąFoto: PAP/EPA/VASSIL DONEV

Niespełna 23-letnia Shiffrin po raz drugi została mistrzynią olimpijską. Cztery lata temu w Soczi zdobyła złoty medal w slalomie, którego także w Pjongczangu jest zdecydowaną faworytką.

Niespodzianką jest srebro Mowinckel. Norweżka straciła do Amerykanki 0,39, a jej największym sukcesem w seniorskiej karierze było do tej pory drugie miejsce w styczniowych zawodach Pucharu Świata w Kronplatz. Trzecia Brignone uzyskała czas o 0,46 słabszy od zwyciężczyni.

Po pierwszym przejeździe prowadziła Włoszka Manuela Moelgg, która jednak nie wytrzymała presji i spadła na ósme miejsce. Gąsienica-Daniel na półmetku była 24., ale w drugim przejeździe popełniła duży błąd na jednej z bramek i spadłą o trzy pozycje.

Slalom gigant kobiet miał się odbyć w poniedziałek, ale z powodu silnego wiatru został przełożony na czwartek.

Wyniki slalomu giganta kobiet w narciarstwie alpejskim:

1. Mikaela Shiffrin (USA) 2.20,02 (1.10,82/1.09,20)
2. Ragnhild Mowinckel (Norwegia) 2.20,41 (1.11,17/1.09,24)
3. Federica Brignone (Włochy) 2.20,48 (1.10,91/1.09,57)
4. Viktoria Rebensburg (Niemcy) 2.20,60 (1.11,45/1.09,15)
5. Marta Bassino (Włochy) 2.20,69 (1.11,19/1.09,50)
6. Frida Hansdotter (Szwecja) 2.21,05 (1.11,32/1.09,73)
7. Tessa Worley (Francja) 2.21,06 (1.12,06/1.09,00)
8. Manuela Moelgg (Włochy) 2.21,20 (1.10,62/1.10,58)
9. Wendy Holdener (Szwajcaria) 2.21,27 (1.11,92/1.09,35)
10. Sara Hector (Szwecja) 2.21,53 (1.11,22/1.10,31)
...
27. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska) 2.25,69 (1.13,89/1.11,80)

mb

aby dodać komentarz
brak

Norweg Aksel Lund Svindal wygrał zjazd w narciarstwie alpejskim na igrzyskach w Pjongczangu. Wyprzedził rodaka Kjetila Jansruda oraz Szwajcara Beata Feuza. Michał Kłusak zajął 42. miejsce.

Reprezentanci Niemiec Aljona Savchenko i Bruno Massot triumfowali w łyżwiarskich parach sportowych na igrzyskach w Pjongczangu, ustanawiając rekord świata w programie dowolnym. Srebro zdobyli Chińczycy Wenjing Sui, Cong Han, a brąz Kanadyjczycy Meagan Duhamel, Eric Radford.