PjongCzang 2018: poprawili swój rekord. Aljona Savchenko i Bruno Massot ze złotem w łyżwiarskich parach sportowych

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2018 07:41
Reprezentanci Niemiec Aljona Savchenko i Bruno Massot triumfowali w łyżwiarskich parach sportowych na igrzyskach w Pjongczangu, ustanawiając rekord świata w programie dowolnym. Srebro zdobyli Chińczycy Wenjing Sui, Cong Han, a brąz Kanadyjczycy Meagan Duhamel, Eric Radford.
Niemiecka para Aljona Savchenko i Bruno Massot ze złotym medalem olimpijskim
Niemiecka para Aljona Savchenko i Bruno Massot ze złotym medalem olimpijskim Foto: PAP/EPA/HOW HWEE YOUNG

Po programie krótkim Savchenko i Massot zajmowali dopiero czwarte miejsce, ale w dowolnym spisali się znakomicie. Uzyskali 159,31 pkt (łącznie 235,90), poprawiając o ponad dwa punkty należący do nich rekord świata w programie dowolnym, ustanowiony w ubiegłym roku.

Mistrzowie świata z 2017 roku Chińczycy Wenjing Sui i Cong Han, którzy wygrali program krótki, musieli zadowolić się w Pjongczangu drugim miejscem. Przegrali minimalnie, ich łączny wynik to 235,47.

Trzecią lokatę zajęli dwukrotni mistrzowie świata - Kanadyjczycy Duhamel, Radford (230,15).

brak

Złoty medal w olimpijskim wyścigu łyżwiarskim na 1000 m w Pjongczangu zdobyła Holenderka Jorien ter Mors, przed Japonkami Nao Kodairą i Miho Takagi. Natalia Czerwonka zajęła 12. miejsce, a Karolina Bosiek znalazła się na 29 pozycji.

Norweg Aksel Lund Svindal wygrał zjazd w narciarstwie alpejskim na igrzyskach w Pjongczangu. Wyprzedził rodaka Kjetila Jansruda oraz Szwajcara Beata Feuza. Michał Kłusak zajął 42. miejsce.