Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: panczeniści już trenują przed zawodami. Jan Szymański zadowolony z warunków w wiosce olimpijskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 15:24
Polscy panczeniści trenują już na torze w Pjongczangu przygotowując się do walki o medale igrzysk olimpijskich. Jednym z nich jest Jan Szymański - brązowy medalista z Soczi w wyścigu drużynowym. 
Audio
  • ZIO - Łyżwiarstwo szybkie - J. Szymański przed startami w Pjongczangu (IAR)
Jan Szymański na torze
Jan Szymański na torzeFoto: PAP/Grzegorz Momot

Szymański przyznał w rozmowie z Polskim Radiem, że atmosfera tutaj jest znacznie lepsza niż podczas zimowych igrzysk w Soczi cztery lata temu.

- Przyjemna wioska, bardzo kompaktowa nie trzeba tutaj dużo podróżować. Dojeżdżamy praktycznie tylko na lodowisko. Mieszkamy we czwórkę, każdy z nas zrobił sobie tutaj strefę prywatności. Jest moim zdaniem znacznie lepiej niż w Soczi, bo tam był jeden wspólny pokój, a tutaj mamy mniejsze apartamenty - powiedział brązowy medalista z 2014 roku w wyścigu drużynowym. 

Zdaniem Jana Szymańskiego mimo że do konkurencji, w której będą startować pozostało jeszcze trochę czasu to i tak każdy dzień mają zapełniony obowiązkami - Jest całkiem przyjemnie, chociaż tego czasu wcale tak dużo nie ma żeby sobie siedzieć na spokojnie. Codziennie mamy po dwa treningi, czas na stołówce, więc mamy dzień intensywnie zagospodarowany - przyznał.

Ponadto kuchnia przypadła do gustu łyżwiarzowi, jednak na pierwszym miejscu dalej pozostają tradycyjne dania domowe - Zdecydowanie wielkopolska kuchnia, a najbardziej mamy. Bardzo lubię kuchnię azjatycką, jakby nie patrzeć jest bardzo zdrowa. Można codziennie jeść ryż pod wszelaką postacią, więc bardzo mi to odpowiada - powiedział. 

13 lutego Jan Szymański rywalizować będzie na 1500 m. W tej konkurencji wystąpią także mistrz olimpijski z Soczi Zbigniew Bródka i Konrad Niedźwiedzki. 

mb, polskieradio.pl 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

PjongCzang 2018: Zbigniew Bródka wystartuje na "wysłużonych panczenach" z Soczi?

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 16:01
9 lutego zaczynają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu. W zawodach udział weźmie złoty medalista z Soczi na 1500 m w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka. Podobnie jak w Rosji szczęście mają mu przynieść jego "złote panczeny". 
rozwiń zwiń