Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

PjongCzang 2018: kolejne medale w short tracku rozdane. Choi zrewanżowała się za finał na 500 metrów

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2018 14:49
Poznaliśmy złotych medalistów w dwóch kolejnych konkurencjach short tracku. Koreanka Minjeong Choi wygrała bieg kobiet na 1500 metrów. Z kolei w rywalizacji mężczyzn na 1000 metrów najlepszy okazał się Kanadyjczyk Samuel Girard.
Finałowy bieg kobiet na 1500 metrów
Finałowy bieg kobiet na 1500 metrów Foto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Choi w finale biegu na 1500 metrów wyprzedziła Chinkę Jinyu Li, Kanadyjka Kim Boutin zdobyła brązowy medal. Magdalena Warakomska odpadła w ćwierćfinale i zajęła 20. miejsce.

Polka w czwartym biegu (w każdym walczyło po sześć zawodniczek) zajęła czwarte miejsce, wyprzedzając dwie zawodniczki, które potem i tak zostały zdyskwalifikowane.

Choi pałała żądzą rewanżu po nieudanym dla niej finale na 500 metrów. Wówczas reprezentantka gospodarzy niemal równo przekroczyła linię mety z Arianną Fontaną, ale po analizie wideo i długiej dyskusji arbitrów nie tylko stwierdzono, że była druga - o 22 cm za Włoszką, ale i zdyskwalifikowano ją za jazdę niezgodną z przepisami. Ostatecznie Koreankę sklasyfikowano na szóstej lokacie.

Wyniki rywalizacji kobiet na 1500 m:

finał A
1. Minjeong Choi (Korea Płd.) 2.24,948
20. Magdalena Warakowska (Polska) odpadła w ćwierćfinale

W sobotnim finale na 1500 m 19-letnia Choi nie pozostawiła złudzeń i linię mety przekroczyła przed Chinką Li oraz Boutin. Dla Kanadyjki to drugi brązowy medal w Pjongczangu (trzecia była również na 500 m).

Piąte miejsce zajęła Jorien ter Mors. Holenderka w Pjongczangu startuje w dwóch różnych dyscyplinach. W środę zdobyła złoty medal w łyżwiarskim wyścigu na 1000 m.

W rywalizacji mężczyzn Kanadyjczyk Samuel Girard zdobył złoto w rywalizacji na 1000 m. Drugie miejsce zajął Amerykanin John-Henry Krueger, trzeci był reprezentant Korei Południowej Yira Seo.