X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

Utrata wzroku nie wyłącza z życia

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 11:02
Są tacy ludzie, których historia chwyta za gardło. Jedną z nich jest Dorota Ziental, która cierpi na zwyrodnienie barwnikowe siatkówki.
Audio
  • Pełnoprawność mimo utraty wzroku jest możliwa (Lato z radiem/Jedynka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Prazis Images/shutterstock.com

Choroba postępuje szybko, ale daje człowiekowi czas na przygotowanie się do tego, że będzie niewidomy. – Na początku nie przyjęłam tego do świadomości, ale ponieważ wszystko następowało stopniowo, zdążyłam się przyzwyczaić. Aż w końcu któregoś dnia zdałam sobie sprawę z tego, że nie widzę - powiedziała.

Rozmówczyni Agnieszki Ciecierskiej nauczyła się żyć z chorobą. Załatwianie codziennych spraw stało się utrudnione, ale nie jest niewykonalne. Dziewczyna podkreśliła też, że smuci ją postawa obcych ludzi spotkanych na ulicy, którzy pomagają jej na siłę, nieproszeni. - Zdarza się, że ktoś próbuje wprowadzić mnie na siłę do tramwaju, którym wcale nie chce jechać. Nawet nie zakłada, że jestem na tym przystanku, bo się z kimś umówiłam. Bardzo często zdarza się, że ludzie mówią do mnie na "ty". To niefajne i lekceważące – przyznała.

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu.

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Reporterka: Agnieszka Ciecierska

Goście: Dorota Ziental (osoba niewidoma)

Data emisji: 3.08.2018

Godzina emisji: 10.17

abi/ac