X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Lato z Radiem 2018

Co Ełk ma wspólnego z Grunwaldem?

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 14:30
Na trasie "Lata z Radiem" tym razem byliśmy w otoczonym licznymi jeziorami i rzekami Ełku, gdzie odwiedziliśmy jedyne w Polsce Muzeum Jeziora. 
Audio
  • Kajakiem z Ełku do Warszawy? (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Jakie niespodzianki ma dla nas Ełk? (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Rozmowa z Danutą Świerską (Lato z Radiem/Jedynka)
  • Felieton Piotra Lisiewicza o piłkarzu polskiej reprezentacji Jakubie Błaszczykowskim czyta Wojciech Żołądkowicz, 17.07.2018
Ełk
EłkFoto: Shutterstock.com

Nie każdy wie, że Jezioro Ełckie jest jednym ze 120 największych i 8 najgłębszych jezior Polski. Jest to także doskonałe miejsce, by wyruszyć na spływ kajakowy. - Gdybyśmy się uparli, możemy wybrać się na spływ kajakowy i dotrzeć kajakiem z Ełku do Warszawy bądź Kowna  - mówi przewodnik turystyczny Hubert Górski.

A co łączy Ełk z Krzyżakami i bitwą pod Grunwaldem? Co miasto ma wspólnego z Danią i jaka zagadka wiąże się z pomnikiem w centrum miasta? Dlaczego niebo nad miastem czasami mieni się rożnymi kolorami? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

Gościem cyklu "Jedyny taki ktoś" była Danuta Świerska, która na co dzień odwiedza niewidomych i głuchoniemych w ich domach. Dzięki niej osoby te znowu odzyskują radość życia. Jak sama mówi, ten świat też jest dla nich, dlatego każdego dnia stara się pokazywać go tym, którzy stracili wzrok i słuch. 

Poza tym w  audycji także konkursy, m.in.: Walizka marzeń,  W Polskę jedziemy  i Gra Rodzinna.

W cyklu "Jest jak jest" felieton Piotra Lisiewicza, Agata Kulesza przeczytała kolejny odcinek książki Katarzyny Bondy "Czerwony Pająk" a "Strofy dla Ciebie" zinterpretował Paweł Królikowski. 

***

Tytuł audycji: Lato z radiem

Prowadzi: Monika Tarka Robert Kilen

Reporterka: Maciej Walecki

Goście: Hubert Górski (przewodnik turystyczny), Robert Siemion (Centrum Edukacji Ekologicznej), Konrad Siemienkiewicz (dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku), Tomasz Tolsdorf (sala zabaw dla dzieci w Ełku)

Data emisji: 17.07.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

kh