Teatr Polskiego Radia

Drugie zabicie psa

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2024 08:00
W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marka Hłaski pt. „Drugie zabicie psa”  w adaptacji i reżyserii Janusza Kukuły.
Drugie zabicie psa
Drugie zabicie psaFoto: Polskie Radio

Akcja utworu rozgrywa się w latach 50 w Izraelu. Opowiada o dwójce przyjaciół, dla których źródłem utrzymania są oszustwa matrymonialne. Powieść udowadnia nam, że życie jest teatrem – egzystencja dwóch mężczyzn wędrujących z psem polega na ciągłej grze.

Robert i Jakub, wyłudzają pieniądze od starzejących się spragnionych wielkiej miłości kobiet, spędzających wakacje w Izraelu. Ci dwaj to artyści, podnoszący oszustwo matrymonialne do rangi sztuki. Ich przekręty to spektakle, w których ważne jest każde słowo, każda pauza, każdy gest.

W „Drugim zabiciu psa” poza elementami czarnego kryminału i czarnej komedii można doszukać się wielu wątków autobiograficznych i tak jak w innych utworach Hłasko bawi się z czytelnikiem, dostarczając mu trochę prawdziwych informacji, trochę zmyślonych i jemu pozostawiając ocenę, co w tym wszystkim jest prawdą, a co zmyśleniem.

Błyskotliwa czarna komedia. W tej krótkiej, żwawej powieści Hłasko znakomicie wyważa proporcje między czarnym humorem a patosem.

Marek Hłasko "Drugie zabicie psa"

Adaptacja: Janusz Kukuła

Reżyseria: Janusz Kukuła

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Muzyka: Piotr Skotnicki

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska 

Obsada:

Adam Woronowicz, Marcin Troński, Anna Cieślak

 

Na słuchowisko "Drugie zabicie psa" zapraszamy w niedzielę (28.04.) tuż po godz. 21.00. Program 1 PR