X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Męczeństwo drogą do zbawienia

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2017 09:00
26 grudnia, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Kościół katolicki wspomina św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika. 
Audio
Św. Szczepan na obrazie Carlo Crivelliego
Św. Szczepan na obrazie Carlo CrivelliegoFoto: Wikipedia / domena publiczna

W audycji przybliżyliśmy postać św. Szczepana, oraz męczenników pierwszych wieków chrześcijaństwa, komunizmu XX wieku, a także o współczesnych prześladowaniach chrześcijan w różnych częściach świata.

Gośćmi audycji byli: ks. Waldemar Cisło - przewodniczący polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, współautor książki „Imigranci u bram. Kryzys uchodźczy i męczeństwo chrześcijan w XXI w.” oraz Jonathan Luxmoore - dziennikarz i pisarz, autor dwutomowego dzieła „The God of the Gulag” („Bóg Gułagu”).

W audycji również:

- rozmowy z uczestnikami promocji publikacji „Kościół katolicki w Związku Radzieckim od rewolucji październikowej do pierestrojki – z autorem przedmowy arcybiskupem mińsko-mohylewskim Tadeuszem Kondrusiewiczem i - Ekateriną Lavrinenko – pracownikiem naukowym Uniwersytetu Witebskiego na Białorusi, autorką jednego z rozdziałów książki. Prezentacja miała miejsce w listopadzie na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie; abp Tadeusz Kondrusiewicz określił  historię Kościoła katolickiego w byłym ZSRR jako „drogę krzyżową”, naznaczoną heroicznym świadectwem "męczenników i prostych wiernych”.


Na audycję „Familijna Jedynka" w Pierwszym Programie Polskiego Radia zaprasza Jan Pniewski.


Tytuł audycji: „Familijna Jedynka"

Prowadził: Jan Pniewski

Data emisji: 26.12.2017 r.

Godzina emisji: 06.00

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak