X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Programów Katolickich

Czarna Woda, czyli pisze dziadek do babci

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2012 12:00
Pamiętają Państwo – w Czarnej Wodzie jest w kościele przepiękna Droga Krzyżowa. Warto zboczyć ze swoich wakacyjnych szlaków. I wstąpić tam choć na chwilę.
Audio
Czarna Woda, czyli pisze dziadek do babci
Foto: Glow Images/East News

Na koniec miesiąca zawitaliśmy do Czarnej Wody, gdzie mieszka jeden z moich ulubionych Słuchaczy - Pan Sylweriusz. Ulubionych, bo od dawna jest też wiernym komentatorem moich felietonów, i bardzo cenię jego listy. A także - przywiózł nam kiedyś do Redakcji drewnianego Anioła, i ten anioł czuwa teraz nad nami. Zawsze, gdy na niego spoglądam, myślę o Czarnej Wodzie. I o darczyńcy.

Ale posłuchajmy, co tym razem pisze Pan Sylweriusz, oprócz oczywiście omówienia tematów związanych z naszymi audycjami:

„Żyję życiem dnia codziennego. Lekarze, opieka nad wnuczkami i wnukami, spacery z żoną, drogi krzyżowe, praca samorządowa (jestem radnym), i – słuchanie Pani felietonów. Szkoda, że tak rzadko.

Ostatnimi czasy żyję zbliżającym się zjazdem 50-lecia mojej matury (Technikum Geodezyjne), zjazd odbędzie się w okolicach Warszawy. Sam też organizuję spotkanie zawodników i działaczy sekcji piłki nożnej w Czarnej Wodzie z okazji 40-lecia istnienia…”

Na koniec życzy mi: „owocnych felietonów, dużego odzewu od Słuchaczy i wieloletniego jeszcze zatrudnienia, a głównie zdrowia i owocnej pomocy wnuczek i wnuczków”. Do tego ostatniego życzenia chciałabym wnieść poprawkę. Mianowicie – żeby wnuczki i wnukowie aż tak bardzo nie musieli mi pomagać. Wolę sobie sama jakoś tam radzić, oby jak najdłużej. A na koniec refleksja: Już opowiadałam Państwu, jak to z Panem Sylweriuszem nasze ścieżki życiowe biegły niemal równolegle, w Warszawie, w sąsiednich dzielnicach, choć się przecież nie znaliśmy. A tu okazuje się jeszcze to Technikum Geodezyjne, które jest przecież w Zespole Szkół, w którym niegdyś uczyłam sama, w Technikum Drogowym. Oj, Panie Sylweriuszu, czy my przypadkiem nie jesteśmy jakimś ukrytym rodzeństwem?

No i koniecznie proszę napisać coś o tym zjeździe szkolnym!

Elżbieta Nowak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak