Redakcja Programów Katolickich

Kult Miłosierdzia Bożego we Francji

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2020 21:00
Wprowadzone w 2000 roku przez Jana Pawła II Święto Miłosierdzia Bożego gromadzi wiernych nie tylko w Polsce. Liczbę czcicieli Miłosierdzia Bożego na całym świecie liczy się w milionach. Wielkimi propagatorami kultu Miłosierdzia Bożego są Księża Pallotyni, którzy wszędzie gdzie są, na różnych placówkach misyjnych zawsze dbają o rozwój tego kultu.
Audio
Katedra Notre Dame
Katedra Notre DameFoto: anyaivanova/Shutterstock

We Francji od zakończenia II wojny światowej kult Miłosierdzia Bożego szerzą księża pallotyni z ośrodka w Osny pod Paryżem. Szczególny wkład w jego rozwój włożył ks. Alojzy Misiak SAC. W 1993 roku wznowione zostało po 35 latach przerwy czasopismo pt. "Messager de la Misericorde Divine". W 1997 roku w Niedzielę Miłosierdzia do ośrodka tego przekazano cząstkę relikwii Siostry Faustyny. Uroczystości przewodniczył nuncjusz apostolski we Francji, kard. M. Tagliefferi, który pod koniec Mszy św. poświęcił 50 obrazów Jezusa Miłosiernego przeznaczonych do kultu w kościołach, kaplicach i wspólnotach zakonnych we Francji.

W audycji pokażemy jak ten kult rozwijał się w ostatnich dziesięcioleciach i jak wygląda dziś. Szczególnie ciekawa jest działalność Pallotynów w jednej z parafii na obrzeżach Paryża gdzie mieszkają uchodźcy. Dowiemy się jak wygląda pomoc migrantom w czasie pandemii a także na jakich innych polach w ostatnich tygodniach angażują się polscy księża.

O kulcie Bożego Miłosierdzia opowiedzą:

Ks. Aleksander Pietrzyk –  superior Regii Miłosierdzia Bożego Księży Pallotynów we Francji. 

Ks. Krzysztof Hermanowicz – odpowiedzialny za szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia we Francji, proboszcz parafii, w której mieszkają uchodźcy

Ks. Eugeniusz Małachwiejczyk 


 

***


Przygotowała: Sylwia Sułkowska

Data emisji: 19.04.2020 r.

Godzina emisji:

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak