Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Nad Betlejem jasna gwiazda. Źródełko. Rodzinne kolędowanie [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 16:00
Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej zapraszają na wyjątkowy koncert kolęd w świąteczny czwartek 6 stycznia, w Święto Trzech Króli, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w którym wystąpili Kaja i Janusz Prusinowscy z Przyjaciółmi.
Janusz Prusinowski i Robert Burdalski podczas koncertu Nad Betlejem jasna Gwiazda. Źródełko - Rodzinne kolędowanie 2022
Janusz Prusinowski i Robert Burdalski podczas koncertu "Nad Betlejem jasna Gwiazda. Źródełko - Rodzinne kolędowanie" 2022Foto: Wojciech Kusiński

Im w koło ciemniej i chłodniej, tym bardziej przydają się jasne światła w drodze. Dla nas takim punktem jest Gwiazda Betlejemska. O niej i o wędrówce Trzech Króli opowiadało kolędowanie "Nad Betlejem jasna gwiazda".

6 stycznia 2022 roku, godz. 13

OGLĄDAJ

Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej do specjalnego, zimowego koncertu z serii Źródełko zaprosiło wspaniałych gości: Marię Siwiec z Gałek Rusinowskich, która zaśpiewała taneczne pastorałki z Radomszczyzny, Rodzinę Burdalskich, która wzbogaciła koncert instrumentalnie, wesołościowo i zaśpiewała piękne kolędy z Suwalskiego. Wraz z nimi przenieśliśmy się w świat starodawnych obyczajów, gdy świętowano w skupieniu i bawiono się do utraty tchu.

Piękne kolędy naszych Mistrzyń zaprosiły do karnawałowego tańca! Wraz z Olgą Stopińską wspominaliśmy panią Zofię Warych z Myszyńca na Kurpiach, śpiewając kolędy i pastorałki, jakie zostawiła. Przypomniane też był ulubione utwory  z północy, południa, wchodu i zachodu Polski.

A towarzyszyła temu gromada dzieci, które zdobywają pierwsze, kolędnicze doświadczenia wraz z Kompanią Janusza Prusinowskiego Piotrem Piszczatowskim, Michałem Żakiem, Szczepanem Pospieszalskim.

Wystąpili:

Kaja i Janusz Prusinowscy

Kompania Janusza Prusinowskiego

Maria Siwiec

Olga Stopińska

Rodzina Burdalskich

Mateusz Niwiński

Transmisja koncertu na antenie Polskiego Radia Dzieciom, streaming na FB Radiowego Centrum Kultury Ludowej i PRD i na portalu polskieradio.pl.