Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Małe Mazurki - święto dzieci

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 11:35
Tym razem w niedzielnej audycji wybraliśmy się na Małe Mazurki - wyjątkowy festiwal dla dzieci! Poznaliśmy tam tajemnicze instrumenty oraz piosenki z różnych krajów, np. z Estonii.
Audio
  • Małe Mazurki - festiwal specjalnie dla dzieci (Źródełko/Polskie Radio Dzieciom)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Na początek pani Maria Bienias podzieliła się wspomnieniami z dzieciństwa - tym razem o wyczekiwaniu skowronka i szukaniu żabek w stawach. 

- Nie było telewizji ani radia - opowiadała - więc słuchało się, co mama i tata mówią, wszystko to się zapamiętywało. Opowiadali, jak ptaki wyglądają, śpiewają i kiedy przylatują.

Jak śpiewa słowik, a jak skowronek? Dlaczego wróbla na wsi nazywano złodziejem? Między innymi takie tajemnice odkrywała Maria Bienias.

W audycji powędrowaliśmy też na targowisko Instrumentów i na Małe Mazurki - specjalny festiwal dla dzieci. Spotkaliśmy tam dużo dzieci, m.in. takie z Biskupizny, maleńkiego regionu w Wielkopolsce, a także gości nawet z Japonii. Na festiwalu dzięki temu można się od nich nauczyć różnych tańców nie tylko z Polski, ale i z innych krajów.

***

Tytuł audycjiŹródełko

Prowadziła: Hanna Szczęśniak

Goście: Maria Bienias, Kaja Prusinowska, Piotr Piszczatowski

Data emisji: 28.04.2019

Godzina emisji: 11.00

at


Czytaj także

Malujemy Wiosnę dźwiękami

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2019 11:35
Nadejście wiosny to moment kiedy świat budzi się do życia, a nowe pomysły do zabawy - pojawiają się na każdym kroku - przekonywali goście "Źródełka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dzieci na wsi świętowały Wielkanoc?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 11:15
Kto śpiewał o gaiku a kto chodził z kogutkiem? W wielkanocnym "Źródełku" wybraliśmy się na jarmark i poznaliśmy kolędujących przebierańców.
rozwiń zwiń