Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Heniek Małolepszy: kultura siedzi

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 13:20
- Pojawiło się ostatnio coś takiego, jak "kultura w sieci". Moim zdaniem powinno być raczej "kultura siedzi" - mówił w audycji inicjującej akcję #folkwdomu warszawski muzyk.
Audio
  • Wywiad z muzykiem Heńkiem Małolepszym (Jedynka/Tu jest muzyka)
  • "Zimny drań", Małolepszy i Kwazar z Zespołem Kosmiczno-Warszawskim.
Haniek Małolepszy w domu.
Haniek Małolepszy w domu.Foto: mat. pras.

Heniek Małolepszy to muzyk wyjątkowo związany ze stolicą, który jak sam mówi, wykonuje muzykę krawężnikową, słyszaną czasem w przejściach podziemnych czy przy popularnych punktach turystycznych. Śpiewa szlagiery przedwojennej Warszawy i akompaniując sobie na bandżo, gra fokstroty, polki i walczyki. Na nasze pytanie o to, jak radzi sobie w obecnej sytuacji uliczny muzyk, odpowiedział: - Robię porządki, gotuję, co czyniłem bardzo rzadko. Jeśli chodzi o kulturę, to wykonujemy, co można. Ale kultura siedzi,a  człowiek, który grywał muzykę krawężnikową, teraz chodzi po kuchni. Ale staram się nie dopuszczać do siebie nerwowych myśli i pracuję.

W audycji, w myśl akcji #folkwdomu, słuchaliśmy utworów muzyków, które nagrywają oni mimo ograniczonych możliwości w czasie kwarantanny. Heniek Małolepszy zaprezentował swoją wersję hitu "Zimny drań".

***

Rozmawiała: Patrycja Zisch

Data emisji: 16.04.2020

Godzina misji: 20.40

Wyemitowano w audycji "Tu jest muzyka".

at