X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Historia

Nowocześnie o historii

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 03:00
Na warszawskiej Cytadeli powstanie park historyczny z wieżą widokową.
Audio

34-metrowa wieża widokowa ma być jedną z atrakcji parku historycznego, który powstanie z inicjatywy Ministerstwa Obrony Narodowej na warszawskiej Cytadeli - poinformował rzecznik Muzeum Wojska Polskiego Dawid Dziama.

Muzeum Wojska Polskiego ma do 2015 roku przenieść się na warszawską Cytadelę. W planach jest budowa na terenie nowego muzeum 34-metrowej wieży widokowej. Przeniesienie muzeum jest częścią planu Ministerstwa Obrony Narodowej, które chce na Cytadeli stworzyć park historyczny. Według Dziamy, spodziewany koszt inwestycji to około 470 milionów złotych.

Przedstawiciel muzeum przyznał, że są, co najmniej, dwa powody, dla których MWP będzie przeniesione. Po pierwsze, jego zbiory (szacowane na ćwierć miliona przedmiotów) nie mieszczą się w należących do Muzeum Narodowego budynkach, w których obecnie rezyduje MWP. Obecnie, na terenie budynków MWP przy Alejach Jerozolimskich eksponowane jest zaledwie 15 proc. wszystkich zbiorów. Reszta spoczywa w magazynach lub została wypożyczona innym placówkom muzealnym w Polsce i Europie. Po drugie, w planach Ministerstwa Obrony Narodowej jest utworzenie wielkiego kompleksu edukacyjno - wypoczynkowego, którego częścią ma być MWP i wieża widokowa.
 
- Na terenie cytadeli miałby powstać park historyczny, w skład którego wchodziłyby muzea (MWP, Muzeum Katyńskie, Muzeum X Pawilonu Cytadeli), amfiteatr, restauracje i miejsca przeznaczone do zabaw dla dzieci. Powstanie wielki teren, który można by wykorzystać na przykład podczas uroczystości państwowych. Są już zresztą plany przeniesienia na teren Cytadeli części uroczystości spod Grobu Nieznanego Żołnierza - powiedział rzecznik MWP.

Znana jest już koncepcja całego kompleksu muzeum. - Muzeum ma docelowo zajmować 19 z 32 hektarów terenu Cytadeli. W planach są trzy budynki: jeden pawilon główny i dwa poboczne - mówi Marta Sękulska z warszawskiego biura architektonicznego WXCA, które wykonało projekt nowych budynków muzeum. Jak dodała Sękulska, dopasowana do terenu Cytadeli ma być także kolorystyka budynków, "mają one być pokryte płatami blachy kortenowej. Jej rdzawy kolor będzie współgrał z ceglanymi murami Cytadeli".

Wystawa MWP ma koncentrować się na plenerowych ekspozycjach czterech rodzajów polskich wojsk: lądowych, powietrznych, marynarki wojennej i wojsk specjalnych. Dodatkowo, na terenie muzeum znajdzie się strzelnica, restauracja i plac zabaw dla dzieci, na którym będzie m.in. wielka szachownica. Częścią nowego muzeum ma być również wyposażona w dwa tarasy widokowe wieża. Jeden z tarasów ma być dostępny dla osób niepełnosprawnych. Wieża będzie też jednym z najwyższych punktów widokowych w mieście, z jej tarasów będzie widoczna panorama Wisły i prawobrzeżnej Warszawy.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak