Historia

Bądź jak Chris Niedenthal

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2011 08:00
Portal polskieradio.pl zaprasza do udziału w konkursie na fotografie ze stanu wojennego.
Audio
  • Weź udział w konkursie fotograficznym - zdjęcia ze stanu wojennego

Opancerzony SKOT, żołnierze z długą  bronią w mroźny dzień przed warszawskim kinem Moskwa z tytułem wyświetlanego filmu "Czas apokalipsy" - to dziś już kultowe zdjęcia, które obiegło cały świat w pierwszych dniach stanu wojennego.

Zrobił je Chris Niedenthal, światowej klasy fotograf.

Niemal identyczne zdjęcie wykonał Ireneusz Piotrowski, warszawiak, fotograf-amator. Negatyw schował tak dobrze, że odnalazł go po … 25 latach.

Obaj panowie zgodzili się zasiąść w jury konkursu portalu polskieradio.pl  na najciekawsze zdjęcie wykonane w stanie wojennym.

Na Państwa zdjęcia lub na zdjęcia kogoś z Państwa bliskich czy znajomych czekamy do 12 grudnia. Można je przesłać mejlem na adres historia@polskieradio.pl albo pocztą na adres Portal polskieradio.pl, 00-977 Warszawa, Al. Niepodległości 77/85.

Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone książką Chrisa Niedenthala "Zawód: fotograf" z autografem Autora. Fotografie opublikujemy w specjalnym serwisie stanwojenny.polskieradio.pl, który nasz portal przygotowuje na 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Docelowo znajdą się w kolekcji stałej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

W serwisie tym znajdą też Państwo opowieść o tym, w jakich okolicznościach zrobione zostały zdjęcia Chrisa Niedenthala i Ireneusza Piotrowskiego. Przed naszymi kamerami obaj fotografowie porównywali szczegóły swoich prac i wspominali dzień 13 grudnia 1981 roku.

Zapraszamy!
Redakcja portalu polskieradio.pl

 

>>>Regulamin konkursu>>>Stan wojenny na zdjęciach

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak