X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Konrad Szymański: należy zrobić wszystko, by ograniczyć koszty brexitu

20.10.2019 10:15
Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański powiedział Polskiemu Radiu, że  głosowanie w brytyjskim parlamencie oznacza odłożenie kluczowej decyzji w sprawie brexitu w czasie.
Wicemister spraw zagranicznych Konrad Szymański
Wicemister spraw zagranicznych Konrad SzymańskiThierry Monasse/REPORTER

Posłowie przyjęli poprawkę zobowiązującą premiera Wielkiej Brytanii do wysłania prośby do Brukseli o przełożenie terminu wyjścia z Unii, co miało nastąpić 31 października. Boris Johnson już zapowiedział, że tego nie zrobi.

Wiceszef MSZ powiedział, że przyjęcie poprawki nie jest odrzuceniem porozumienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. - Oznacza odłożenie kluczowej decyzji w czasie, co najprawdopodobniej oznacza konieczność przesunięcia daty brexitu w czasie - dodał wiceminister Szymański.

Podkreślił, że należy zrobić wszystko, by uniknąć bezumownego, chaotycznego brexitu. - Należy zrobić wszystko, by ograniczyć koszty gospodarcze i polityczne brexitu - powiedział wiceszef polskiej dyplomacji.

IAR/PAP/dad