X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

USA: Donald Trump formalnie oskarżony w procedurze impeachmentu

19.12.2019 10:22
Donald Trump został trzecim prezydentem w historii Stanów Zjednoczonych formalnie oskarżonym w procedurze impeachmentu. Głosami demokratów Izba Reprezentantów postawiła mu dwa zarzuty - nadużycie władzy i obstrukcję parlamentarnego śledztwa w tej sprawie.
Audio
  • Prezydent USA Donald Trump powiedział, że zastosowana wobec niego procedura impeachmentu jest nielegalna. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)
  • Michał Baranowski, dyrektor warszawskiego biura The German Marshall Fund of the United States, o impeachmencie Donalda Trumpa [POSŁUCHAJ]
nz Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych
n/z Donald Trump, prezydent Stanów ZjednoczonychEPA/PAP

Zarzut nadużycia władzy poprzez wywieranie presji na Ukrainę, by wszczęła śledztwo przeciwko politycznemu rywalowi prezydenta Trumpa Joe Bidenowi poparło 230 członków Izby Reprezentantów, przeciw głosowało 197. Zarzut obstrukcji parlamentarnego śledztwa został przyjęty stosunkiem głosów 229 do 198. Głosowanie przebiegało według partyjnych podziałów. Prawie wszyscy demokraci byli "za", wszyscy republikanie głosowali "przeciw".

- Usuwając legalnie wybranego prezydenta poprzez puste artykuły impeachmentu Kongres podważy zaufanie do naszego systemu politycznego - argumentował podczas debaty republikański kongresman Kevin McCarthy. Demokrata Adam Schiff przekonywał, że prezydent Trump naraził na szwank nie tylko bezpieczeństwo Ukrainy ale również USA. - Gdy Rosja zmienia mapę Europy poprzez użycie sił zbrojnych a Ukraina odpowiada na to militarnie, to jest to także nasza walka - argumentował Schiff. Jeszcze przed głosowaniem prezydent Donald Trump oskarżył demokratów o próbę podważenia wyniku demokratycznych wyborów i powtórzył, że jest niewinny.

Kolejnym etapem procedury impeachmentu będzie proces w Senacie. Odbędzie się on najprawdopodobniej w styczniu. Jest mało prawdopodobne, by doprowadził on do usunięcia Donalda Trumpa ze stanowiska, ponieważ wymagałoby to 2/3 głosów w Senacie, w którym demokraci nie mają nawet większości.

Wcześniej, w całej historii Stanów Zjednoczonych, tylko prezydenci Andrew Johnson i Bill Clinton zostali formalnie oskarżeni w procedurze impeachmentu. Żaden z nich nie został usunięty z urzędu.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Donald Trump USA

Angela Merkel: jesteśmy przeciwni sankcjom USA wobec Nord Stream 2

18.12.2019 16:44
Kanclerz Niemiec Angela Merkel oznajmiła w środę, że jest przeciwna "eksterytorialnym" sankcjom przyjętym przez Kongres USA wobec firm zaangażowanych w budowę gazociągu Nord Stream 2. Szefowa rządu zapowiedziała rozmowy z Waszyngtonem.

Białoruska opozycja apeluje do wojska, milicji i KGB: jesteśmy jednym narodem

18.12.2019 17:17
"Pamiętajcie, że jesteśmy jednym narodem. Naszą jedyną ojczyzną jest Białoruś" - napisali w apelu do milicji, wojska i KGB przedstawiciele opozycji, wzywając ich funkcjonariuszy, by nie stosowali siły wobec uczestników pokojowych protestów.