X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Mateusz Morawiecki do szefowej KE: Unia Europejska musi działać razem

05.04.2020 17:47
Premier Mateusz Morawiecki napisał na portalu społecznościowym, że Unia Europejska musi działać razem w sytuacji pandemii koronawirusa.
Audio
  • Przewodnicząca Komisji Europejskiej z uznaniem o polskich lekarzach. „Wykazali się solidarnością pomagając Włochom” - napisała na Twitterze Ursula von der Leyen. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiPAP/Piotr Nowak

W odpowiedzi na post przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen szef rządu napisał: "Obserwujemy wiele gestów solidarności w walce z koronawirusem. Potrzebujemy jeszcze większej współpracy - Unia Europejska musi działać razem! Solidarność jest teraz potrzebna bardziej niż kiedykolwiek! #WeStandTogether".

Wcześniej przewodnicząca KE z uznaniem napisała na Twitterze o polskich lekarzach. "Wykazali się solidarnością pomagając Włochom" - zaznaczyła. Szefowa Komisji przyznała, że początkowo Europa powoli reagowała na kryzys, ale teraz kraje, między innymi Polska, wykazują się empatią i solidarnością. "Polscy lekarze pojechali do Włoch nieść pomoc tam, gdzie pomoc była naprawdę potrzebna" - napisała przewodnicząca Komisji. Dodała, że Czechy i Austria wysłały maski do Hiszpanii, a niemieckie szpitale leczą pacjentów z Włoch. "Te akty dobroci, odwagi i pomysłowości napełniają mnie dumą. To siła europejskiej solidarności" - dodała Ursula von der Leyen, podkreślając, że potrzebne są konkretne działania polityczne i inwestycje, by zabezpieczyć wspólną przyszłość.

Przewodnicząca Komisji powtórzyła, że Europie potrzeby jest teraz plan Marshalla, by odbudować unijną gospodarką po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Jego kluczową częścią - jak napisała Ursula von der Leyen - powinien być ambitny, unijny budżet. Argumentowała, że to sprawdzony instrument solidarności i modernizacji. "A dzięki 7-letnim ramom, zapewni inwestorom pewność i wiarygodność" - dodała przewodnicząca KE.

Za dużym ambitnym budżetem Unii po 2020 jest także Polska, będąca w grupie kilkunastu krajów - przyjaciół polityki spójności. Jednak dotychczasowe negocjacje w tej sprawie zakończyły się fiaskiem, bo tak zwana oszczędna czwórka czyli Holandia, Austria, Dania i Szwecja zażądały znacznego ograniczenia wydatków.

IAR/dad

Moskwa w wysokiej grupie ryzyka epidemiologicznego

05.04.2020 11:04
Moskwa została sklasyfikowana jako miasto wysokiego ryzyka epidemiologicznego. Według mera stolicy Rosji Siergieja Sobianina, przez miasto przejechały miliony ludzi z różnych części świata. W związku z rosnącą w Rosji liczbą osób zakażonych koronawirusem, coraz więcej regionów wprowadza surowe ograniczenia.

Trwa ogólnopolski turniej e-sportowy dla uczniów Grarantanna Cup

05.04.2020 12:23
Od początku kwietnia trwa ogólnopolski turniej e-sportowy dla uczniów Grarantanna Cup. Pula nagród w rozgrywkach w gry wideo wynosi 50 tysięcy złotych.

Polska lekarka w Nowym Jorku: koronawirus jest jak rozpędzony pociąg, nie można go zatrzymać

05.04.2020 14:08
Mieszkająca w Nowym Jorku polska pulmonolog dr Iwona Rawinis porównała rozprzestrzenianie się koronawirusa do rozpędzonego pociągu, którego nie daje się zatrzymać. Wg specjalistki izolacja ma kluczowe znaczenie, a używanie masek, nawet domowego wyrobu, w miejscach publicznych również ogranicza transmisję wirusa.