X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Media w Portugalii: Polska w silnej grupie negocjatorów planu odbudowy

06.06.2020 09:17
Polska znajduje się w gronie silnych państw członkowskich UE podczas negocjowania planu odbudowy gospodarczej, zaprezentowanej pod koniec maja przez Komisję Europejską w związku z pandemią koronawirusa - pisze największy portugalski tygodnik "Expresso".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneTomasz Bidermann/Shutterstock

Lizbońska gazeta wskazuje, że kluczowymi państwami popierającymi obecny kształt programu odbudowy UE są Francja oraz Niemcy. Ocenia, że zbieżność poglądów z "osią francusko-niemiecką" pozwala państwom takim jak Polska, Włochy i Portugalia mieć wysokie oczekiwania co do ostatecznego kształtu tego planu.

"Expresso" pisze, że Polska może stać się jednym z największych beneficjentów proponowanego przez KE programu, o wartości szacowanej na 750 mld euro.

Powołując się na źródła w portugalskiej dyplomacji, tygodnik podaje, że zdecydowanymi przeciwnikami obecnej wersji planu odbudowy są dwa inne państwa z Europy Środkowo-Wschodniej: Węgry i Czechy.

Ten ostatni kraj, według gazety, przyłączył się w ostatnich dniach wraz z Finlandią do państw tzw. oszczędnej czwórki: Austrii, Danii, Holandii i Szwecji, postulujących oparcie programu pomocowego na kredytach.

PAP/dad

Polscy medycy z pomocą Tadżykistanowi

06.06.2020 13:18
Medyczny zespół ratunkowy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej udał się w sobotę do Tadżykistanu, by wesprzeć ten kraj w walce z pandemią koronawirusa. Wojskowy samolot zabrał także 600 kg środków ochronnych.

MSZ: Polska zdecydowanym orędownikiem amerykańskiej obecności w Europie, w tym na terytorium Polski

06.06.2020 13:37
Polska jest zdecydowanym orędownikiem amerykańskiej obecności w Europie, w tym także na terytorium Polski; we współpracy z USA realizujemy ten cel i stale podnosimy zdolności obronne naszego kraju - podkreśliło w stanowisku przekazanym PAP Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Amerykańska ropa dla Białorusi dopłynęła na Litwę

06.06.2020 14:00
Pierwszy transport amerykańskiej ropy przeznaczonej dla Białorusi dotarł do portu w Kłajpedzie. Na pokładzie tankowca było prawie 80 tysięcy ton surowca. Z litewskiego portu ropa zostanie przetransportowana koleją do rafinerii w Nowopołocku.