X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zełenski: ci, którzy oddali Krym, poniosą odpowiedzialność

20.10.2020 15:28
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział we wtorek podczas dorocznego wystąpienia przed Radą Najwyższą (parlamentem), że osoby, które oddały Krym, poniosą odpowiedzialność. Dodał, że Ukraina poszukuje nowych instrumentów mających przywrócić jej terytoria.
Audio
  • Pokój w Donbasie - to jedno z ważniejszych zadań w polityce Wołodymyra Zełenskiego. Ukraiński prezydent mówił o tym podczas corocznego sprawozdania wygłaszanego przed parlamentem. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr ZełenskiPAP/EPA/Presidential Press Office / HANDOUT

- Ci, którzy bez walki oddali Krym, mają ponieść odpowiedzialność - oznajmił szef ukraińskiego państwa. Zaznaczył, że nie jest to kwestia "zemsty, a sprawiedliwości". Półwysep Krymski został zaanektowany przez Rosję w 2014 roku.

Zełenski poinformował też, że w Donbasie już od 86 dni utrzymuje się rozejm. To najdłuższe zawieszenie broni od początku konfliktu - oświadczył. W tym okresie, jak wskazał, zginął jeden ukraiński żołnierz. Poinformował, że w środę do Donbasu uda się 120 deputowanych jego partii Sługa Narodu.

Prezydent podkreślił, że po zakończeniu konfliktu w Donbasie Kijów rozpocznie "bezpieczną reintegrację" terytoriów, które obecnie nie znajdują się pod jego kontrolą. Zwrócił przy tym uwagę na sprawę amnestii, która, jak wskazał, nie obejmie osób należących do nielegalnych zbrojnych formacji w Donbasie. - Straszne słowo "amnestia" - nie dotyczy to wszystkich i nie oznacza ucieczki przed odpowiedzialnością. Dotyczy milionów naszych obywateli, na czyich rękach nie ma krwi i którzy teraz faktycznie sami są zakładnikami okupanta - oświadczył Zełenski.

Podczas wystąpienia Zełenski zapewnił także, że Ukraina kontynuuje współpracę z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, Bankiem Światowym i Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju. Dodał, że ruchowi bezwizowemu z UE "nic nie zagraża". Zapowiedział też, że "postawi kropkę" w sprawie wdrożenia podatku od wyprowadzonego kapitału (podatku od dywidend) i amnestii podatkowej.

Prezydent wyraził niezadowolenie z pracy organów antykorupcyjnych. Ocenił, że nie ma "prawdziwych wyników" ich działania.


IAR/PAP/dad

Zbigniew Rau rozmawiał z szefową koreańskiego MSZ m.in. o sytuacji na Półwyspie Koreańskim

20.10.2020 12:55
Relacje polsko-koreańskie, współpraca na forum organizacji międzynarodowych oraz sytuacja na Półwyspie Koreańskim - były tematami telefonicznej rozmowy szefa polskiej dyplomacji Zbigniewa Raua z minister spraw zagranicznych Korei Południowej Kang Kyung-wha - przekazało we wtorek MSZ.

We Lwowie otwarto wystawę z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II

20.10.2020 13:52
We Lwowskim Muzeum Historii Religii otwarto wystawę "On zmieniał świat" poświęconą 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II. Wystawa jest wspólnym projektem Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Lwowskiego Muzeum Historii Religii oraz Lwowskiej Kurii Metropolitalnej Kościoła Rzymskokatolickiego na Ukrainie.