X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Niech atmosfera tych dni pozwoli nam spojrzeć w przyszłość z nadzieją". Wielkanocne życzenia pary prezydenckiej

04.04.2021 08:42
- Niech te szczególne dni przyniosą wytchnienie od trosk dnia codziennego, aby z nowymi siłami realizowali Państwo swoje tegoroczne plany i zamierzenia - powiedział prezydent Andrzej Duda, składając życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. - Niech wyjątkowa atmosfera tych dni pozwoli nam spojrzeć w przyszłość z nadzieją i optymizmem - dodała pierwsza dama.
Agata Kornhauser-Duda i prezydent Andrzej Duda
Agata Kornhauser-Duda i prezydent Andrzej DudaFoto: prezydent.pl

- Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Państwu nowej nadziei oraz wewnętrznego odrodzenia i spokoju. Niech te szczególne dni przyniosą wytchnienie od trosk dnia codziennego, aby z nowymi siłami realizowali Państwo swoje tegoroczne plany i zamierzenia - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Jak dodał "to już kolejne Święta Wielkanocne, które będą inne". - Będziemy je przeżywać zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo zdrowotne - nasze, naszych najbliższych i innych osób. Wypełniamy zalecenia specjalistów, bo ufamy, że przyniesie to pozytywne efekty teraz i w nadchodzących miesiącach - podkreślił.

Pierwsza dama zwróciła uwagę, że "w polskiej tradycji Wielkanoc ma głęboki wymiar religijny, odnoszący się do najważniejszych prawd i symboli chrześcijaństwa". - Przypomina, że ofiarna miłość to moc, która zwycięża zło, śmierć i zwątpienie. Niech więc obok tradycyjnych zwyczajów, ozdób i potraw nie zabraknie w naszych domach uśmiechu, dobrych rozmów i wzajemnej życzliwości - stwierdziła.

Pomoc potrzebującym

- Pomyślmy o tych, którzy najdotkliwiej odczuwają skutki pandemii - okażmy pomoc potrzebującym. Tak, abyśmy wszyscy przetrwali ten trudny czas w dobrym zdrowiu - dodała Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent zauważył, że "Wielkanoc to także budząca się do życia przyroda". - Podczas minionej, dość surowej zimy długo czekaliśmy na nadejście wiosny - ale jeszcze bardziej na ponowne spotkania w szerszym gronie krewnych, przyjaciół i znajomych. Na powrót do normalnego życia, pracy i wypoczynku - wymieniał.

- Życzymy tego Państwu z całego serca - niech wyjątkowa atmosfera tych dni pozwoli nam spojrzeć w przyszłość z nadzieją i optymizmem. Niech umocni w nas wytrwałość i wiarę, że razem możemy pokonać pandemię oraz wszelkie związane z nią trudności - powiedziała pierwsza dama.

- Proszę przyjąć życzenia błogosławionych, pełnych zdrowia i pogody Świąt Wielkanocnych - zakończył prezydent.

IAR/PAP/ho

Bp Lechowicz do Polonii: winniśmy pracować nad naszą nadzieją, by uwidaczniała się w naszym postępowaniu

03.04.2021 14:45
Winniśmy być czujni i pracować nad naszą nadzieją, by ona się uwidaczniała w naszym postępowaniu - napisał bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, w życzeniach wielkanocnych skierowanych do Polonii.

Polscy żołnierze na misjach zagranicznych również świętują Wielkanoc

03.04.2021 14:48
Prawie 1900 żołnierzy i pracowników wojska spędzi tegoroczną Wielkanoc z dala od bliskich, na służbie poza granicami kraju. Jednak bez względu na odległość od kraju żołnierze będą kultywować tradycję.

Prymas Wojciech Polak: wobec wszystkiego, co się wydarza, potrzeba nam wciąż nadziei

04.04.2021 00:53
Wobec wszystkiego, co się wydarza, potrzeba nam wciąż nadziei. Nadzieja Jezusa wnosi do naszych serc pewność, że Bóg potrafi wszystko obrócić ku dobru, bo nawet z grobu wydobywa życie – mówił w sobotę w czasie homilii prymas Polski abp. Wojciech Polak.