X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Unijne kraje zatwierdziły Fundusz Sprawiedliwej Transformacji

07.06.2021 14:44
Unijne kraje ostatecznie zatwierdziły Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, który ma wesprzeć regiony uzależnione od węgla w przejściu do tak zwanej zielonej gospodarki. Fundusz w wysokości 17 i pół miliarda euro zaakceptował kilka tygodni temu Parlament Europejski.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneBotond Horvath / Shutterstock.com

Polska jest największym beneficjentem funduszu i ma otrzymać 3 i pół miliarda euro. Dzięki tym pieniądzom mieszkańcy takich regionów, jak na przykład Śląsk, będą mogli liczyć na wsparcie nie tylko w obszarze rozwoju energii odnawialnej, ale też przedsiębiorczości. Z funduszu będą finansowane projekty, które obniżą koszty społeczno-gospodarcze w unijnych regionach, które są w dużym stopniu zależne od paliw kopalnych lub wysokoemisyjnych gałęzi przemysłu i muszą zróżnicować lokalną gospodarkę. Fundusz przewiduje inwestowanie w szkolenia oraz przekwalifikowanie pracowników i osób poszukujących pracy, a także wsparcie przy poszukiwaniu pracy.

Fundusz Sprawiedliwej Transformacji będzie dostępny do 2027 roku, a warunkiem skorzystania jest z niego jest zobowiązanie do realizacji celu neutralności klimatycznej w 2050 roku. Bez tego kraje członkowskie dostaną połowę przyznanych pieniędzy.


IAR/dad

Aleksiej Nawalny wycofał pozwy przeciwko kolonii karnej, bo spełniono jego żądania

07.06.2021 14:00
Aleksiej Nawalny wycofał dwa pozwy złożone przeciwko kierownictwu kolonii karnej - poinformował portal "Meduza". Polityk wrócił też z więziennego szpitala w Włodzimierzu do kolonii karnej nr. 2 w Pokrowie, gdzie odsiaduje wyrok 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Pięć dzieł Heweliusza wpisanych na listę krajową Programu UNESCO "Pamięć Świata"

07.06.2021 14:22
Pięć dzieł Jana Heweliusza zostało wpisanych na Polską Listę Krajową Programu UNESCO "Pamięć Świata". Wśród nich są unikatowe egzemplarze dzieł "Selenographia" i "Machina coelestis", zawierające dedykacje autora i ryciny kolorowane przez samego astronoma.