X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

UE odpowie na instrumentalne wykorzystanie migracji w zagrożeniach hybrydowych

01.09.2021 08:15
Unia Europejska odpowie na instrumentalne wykorzystanie migracji w celach politycznych i do zagrożeń hybrydowych - tak brzmi fragment oświadczenia wynegocjowanego przez unijnych ministrów spraw wewnętrznych po nadzwyczajnej naradzie w Brukseli.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneHadrian/shutterstock

Uwzględnione zostały uwagi Polski w kontekście działań reżimu w Mińsku - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki. Polityk powiedział po spotkaniu, że zagrożeniem hybrydowym jest instrumentalny sposób wykorzystania procesów migracyjnych do wywierania nacisków na państwa Wspólnoty.

- Chcieliśmy jako Polska dopisać zagrożenia hybrydowe, bo tak też traktujemy to, co dzieje się na naszej wschodniej granicy. Zostało to szeroko poparte przez naszych kolegów z krajów członkowskich, szczególnie Austrię i Niemcy, kraje bałtyckie oraz V4. Oświadczenie dotyczy Afganistanu, natomiast z racji tego, że odnosi się do szeroko pojętych kwestii migracyjnych, pozwoliliśmy sobie na ujęcie też zagrożeń hybrydowych, które są zagrożeniami nowymi, bo używają do nacisku na państwa graniczne Wspólnoty właśnie migracji - dodał Bartosz Grodecki.

Nadzwyczajna narada była poświęcona sprawom migracji po przejęciu władzy w Afganistanie przez talibów, ale pojawił się także temat podsycania kryzysu przez Białoruś.


IAR/ho

"To agresja na Polskę". Komisja Europejska o sytuacji na granicy z Białorusią

30.08.2021 14:41
Sytuacja na granicy z Białorusią to agresja na Polskę - oświadczył rzecznik Komisji Europejskiej. Adalbert Jahnz powtórzył negatywne stanowisko Brukseli dotyczące podsycania przez Białoruś kryzysu migracyjnego.

W Brukseli nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw wewnętrznych UE. Tematem sytuacja w Afganistanie i migracja

31.08.2021 08:53
W Brukseli dziś nadzwyczajne spotkanie unijnych ministrów spraw wewnętrznych poświęcone sytuacji w Afganistanie i kwestiom migracji.

70 proc. dorosłych w UE w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. Szefowa KE: musimy zrobić więcej

31.08.2021 15:18
Szefowa Komisji Europejskiej poinformowała, że 70 procent dorosłych w Unii jest już w pełni zaszczepionych przeciw koronawirusowi. Zdaniem Ursuli von der Leyen, taki procent wyszczepienia w sierpniu to sukces.