Redakcja Polska

70 proc. dorosłych w UE w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. Szefowa KE: musimy zrobić więcej

31.08.2021 15:18
Szefowa Komisji Europejskiej poinformowała, że 70 procent dorosłych w Unii jest już w pełni zaszczepionych przeciw koronawirusowi. Zdaniem Ursuli von der Leyen, taki procent wyszczepienia w sierpniu to sukces.
Szczepienia w Polsce
Szczepienia w PolsceFORUM/Marcin Szkodzinski

"Chciałabym podziękować wielu osobom, które przyczyniły się do tego wielkiego osiągnięcia, ale musimy zrobić więcej" - napisała na Twitterze Ursula von der Leyen.

W nagraniu wideo przewodnicząca Komisji zaapelowała o przyjmowanie preparatów przeciw COVID-19.

"Musimy być czujni"

- Pandemia się nie skończyła, musimy nadal być czujni. Musimy szybko zaszczepić znacznie więcej Europejczyków, by uniknąć nowej fali zakażeń i zatrzymać nowe mutacje wirusa. Apeluję do wszystkich, którzy mogą, niech się zaszczepią. To jedyny sposób na ochronę siebie i innych - powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej.

Dodała, że Unia musi także pomóc zaszczepić się reszcie świata i zapowiedziała wsparciu krajów o niskich i średnich dochodach.


IAR/ho

W Marei, w północnym Egipcie, polscy naukowcy odkryli nieznaną część starożytnego miasta

31.08.2021 14:21
Na stanowisku Marea, w północnym Egipcie, zlokalizowano nieznaną część starożytnego miasta, założonego w drugiej połowie VI wieku. To ważne odkrycie, którego dokonali naukowcy z Wydziału Archeologii i Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW, ponieważ w okresie późnego antyku egipskie nowe kompleksy miejskie powstawały bardzo rzadko.

W Brukseli nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw wewnętrznych UE. Tematem sytuacja w Afganistanie i migracja

31.08.2021 08:53
W Brukseli dziś nadzwyczajne spotkanie unijnych ministrów spraw wewnętrznych poświęcone sytuacji w Afganistanie i kwestiom migracji.

RB ONZ przyjęła rezolucję wzywającą talibów do zagwarantowania bezpiecznego wyjazdu z Afganistanu

31.08.2021 09:05
Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła w poniedziałek rezolucję, w której wezwała talibów do dotrzymania "zobowiązania się" zagwarantowania bezpiecznego wyjazdu tych, którzy chcą opuścić Afganistan, nie domagając się jednak strefy chronionej, którą proponowała Francja.