X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Rosji coraz więcej organizacji i partii żąda unieważnienia wyborów

26.09.2021 09:51
Tydzień po zakończeniu wyborów parlamentarnych w Rosji, coraz więcej organizacji i ugrupowań żąda unieważnienia wyników i powtórzenia głosowania
Audio
  • W Rosji coraz więcej organizacji i partii żąda unieważnienia wyborów [posłuchaj]
Centralna Komisja Wyborcza ogłasza wynik wyborów w Rosji
Centralna Komisja Wyborcza ogłasza wynik wyborów w RosjiPAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Wybory za sfałszowane uznali między innymi, niektórzy członkowie komisji wyborczych, część obserwatorów, działacze Stowarzyszenia Niezależnych Deputowanych oraz kierownictwo Komunistycznej Partia Federacji Rosyjskiej.

Wybory do Dumy Państwowej - izby niższej rosyjskiego parlamentu, według oficjalnych danych wygrała rządząca Partia Jedna Rosja, która zdobyła prawie 50 procent głosów. W ocenie Centralnej Komisji Wyborczej, w czasie głosowania doszło do nieprawidłowości, ale nie miały one wpływu na ogólny wynik wyborów. 

Współpracownicy lidera opozycji Aleksieja Nawalnego tłumaczą, że sfałszowany został cały proces wyborczy - od rejestracji kandydatów poprzez kampanię, aż do samego liczenia głosów. Pod petycją Stowarzyszenia Niezależnych Deputowanych o unieważnienie wyborów podpisało się około 9 tysięcy osób.

Wczoraj na ulicach Moskwy przeciwko fałszerstwom wyborczym protestowało kilkuset zwolenników partii komunistycznej.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Rosja wybory w Rosji

Prezydent: mamy obowiązek strzec granicy Unii Europejskiej przed nielegalną migracją

25.09.2021 10:04
Mamy obowiązek strzec granicy Unii Europejskiej przed nielegalną migracją i my to po prostu robimy - powiedział prezydent Andrzej Duda o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Wskazał, że odpowiedzialność za tragiczne zdarzenia na granicy spada na tych, którzy pchają na nią migrantów.

W Rosji polscy studenci praktykowali w Instytucie Badań Jądrowych

25.09.2021 11:45
W Rosji grupa studentów z Polski mogła obserwować przygotowania do budowy zderzacza jonów ciężkich - dowiedziało się Polskie Radio. W jednym z najbardziej prestiżowych projektów na świecie, który w skrócie nazywany jest NICA (Nuclotron-based Ion Collider fAcility) biorą udział polscy naukowcy i inżynierowie, pracujący w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej, w obwodzie moskiewskim.

Ponad 250 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

26.09.2021 10:02
W sobotę służby odnotowały 259 prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - przekazała w niedzielę Straż Graniczna. Zatrzymano 18 nielegalnych imigrantów i 6 osób za pomocnictwo.