X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Rosji polscy studenci praktykowali w Instytucie Badań Jądrowych

25.09.2021 11:45
W Rosji grupa studentów z Polski mogła obserwować przygotowania do budowy zderzacza jonów ciężkich - dowiedziało się Polskie Radio. W jednym z najbardziej prestiżowych projektów na świecie, który w skrócie nazywany jest NICA (Nuclotron-based Ion Collider fAcility) biorą udział polscy naukowcy i inżynierowie, pracujący w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej, w obwodzie moskiewskim.
Audio
  • W Rosji polscy studenci praktykowali w Instytucie Badań Jądrowych. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Rdzeń reaktora jądrowego
Rdzeń reaktora jądrowegoWikimedia Commons, Rama

Prace montażowe zderzacza koordynuje zespół inżynierów, którym kieruje Polak - Krystian Rosłan. - Zdajemy sobie sprawę, że nauka, to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale również rozwój i dlatego zależy nam, aby przyjeżdżali na praktyki studenci z naszego kraju - tłumaczy polski inżynier. Jak podkreśla, w tym roku udało się zaprosić do instytutu w Dubnej 16 studentów z Polski, którzy przez pięć tygodni mogli pomagać starszym kolegom.

Budowę zderzacza protonów i jonów ciężkich rozpoczęto w 2013 roku. Urządzenie będzie gotowe do przeprowadzenia eksperymentów w przyszłym roku. Wczoraj z polskimi naukowcami, pracującymi w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych spotkał się ambasador naszego kraju Krzysztof Krajewski. Sam instytut powstał w 1956 r. Polska jest jednym z państw założycielskich i jednocześnie drugim, po Rosji największym akcjonariuszem w utrzymaniu placówki.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja energia atomowa

Polscy lotnicy w sojuszniczym ćwiczeniu na Litwie

24.09.2021 13:23
Przygotowanie do sojuszniczej misji nadzoru nad przestrzenią powietrzną było celem ćwiczenia NATO, w którym uczestniczyli lotnicy z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny – poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Międzynarodowa Konferencja Generation Freedom poświęcona inicjatywie Trójmorza

25.09.2021 09:00
Gośćmi spotkania byli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, świata nauki i biznesu oraz młodzi ludzie ze wszystkich krajów Trójmorza. Wiceminister Paweł Jabłoński wskazał na korzyści, jakie niesie ze sobą dla młodego pokolenia ściślejsza współpraca w gronie państw Europy Środkowo-Wschodniej. Jak podkreślił, Inicjatywa Trójmorza jest projektem generacyjnym, zorientowanym na przyszłość, ponieważ inwestycje, które realizujemy dziś, będą służyły naszym obywatelom przez kolejne dziesięciolecia.