X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Luksemburg: większość w UE za sankcjami wobec firm sprowadzających nielegalnych migrantów na Białoruś

18.10.2021 14:18
Większość unijnych państw jest za sankcjami wobec firm czarterujących samoloty i sprowadzających nielegalnych migrantów na Białoruś. Tak wynika z ustaleń brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej.
Audio
  • Luksemburg: unijna narada między innymi o kolejnych sankcjach wobec Białorusi. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/martinbertrand.fr

Jak dokładnie rozłożą się głosy w tej sprawie, będzie wiadomo po poniedziałkowej naradzie w Luksemburgu unijnych ministrów spraw zagranicznych. Do nałożenia restrykcji zawsze potrzebna jest jednomyślność we Wspólnocie.

Coraz więcej krajów członkowskich zaczyna dostrzegać napływ nielegalnych migrantów. To nie tylko są Litwa, Łotwa i Polska, leżące w bezpośrednim sąsiedztwie Białorusi, ale też - jak mówią unijni dyplomaci - Niemcy, Austria, czy Holandia.

Nastroje w Unii są takie, że przy okazji prac nad piątym pakietem sankcji przeciw reżimowi w Mińsku, pojawiła się propozycja, by zablokować źródła finansowania firm, które zajmują się rozwijaniem sieci czarterowych i sprowadzaniem nielegalnych migrantów oraz wstrzymać jakiekolwiek wsparcie techniczne.

Kluczową rolę w procederze sprowadzania nielegalnych migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej odgrywają białoruskie linie lotnicze Belavia i one przede wszystkim są na celowniku większości unijnych krajów. Ale tej sprawie ostrożnie wypowiadała się Irlandia, która tłumaczy, że ma wiążące umowy z Belavią na dostawy samolotów.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Luksemburg Unia Europejska

Kryzys migracyjny. Łotwa chce sankcji UE na białoruskie linie lotnicze Belavia

19.10.2021 08:15
Szef MSZ Łotwy Edgars Rinkeviczs wezwał w poniedziałek w Luksemburgu do nałożenia sankcji gospodarczych na Białoruś, aby zwiększyć presję na reżim Aleksandra Łukaszenki, którego UE oskarża o przewożenie migrantów na granicę z Polską i krajami bałtyckimi.

Ukraina: prorosyjscy bojówkarze blokują prace misji OBWE w Donbasie

18.10.2021 12:46
Prorosyjscy bojówkarze blokują prace misji OBWE w Donbasie. Obserwatorzy jednej z placówek nie mogą opuścić hotelu. Prace misji w obwodzie donieckim zostały zawieszone.