X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja wydala kilku pracowników amerykańskiej ambasady

17.01.2022 10:03
Rosja wydala kilku pracowników amerykańskiej ambasady - podało radio Echo Moskwy. Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało, że to odpowiedź na działania Stanów Zjednoczonych. Wcześniej ambasador Rosji w Waszyngtonie Anatolij Antonow przekazał dziennikarzom, że amerykańska administracja poleciła, aby trzydziestu rosyjskich dyplomatów opuściło USA.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneE. O./ Shutterstock.com

O anulowaniu rosyjskiej wizy poinformowała szefowa kuchni w amerykańskiej ambasadzie w Moskwie Michelle Michalenko. Wcześniej rosyjskie MSZ poleciło, żeby do końca stycznia Moskwę opuścili pracownicy amerykańskiej ambasady, którzy pracują w Rosji dłużej niż trzy lata.

Konflikt dyplomatyczny między Rosją i Stanami Zjednoczonymi trwa od wielu lat. Waszyngton nakazuje opuszczenie Stanów Zjednoczonych rosyjskim dyplomatom, których podejrzewa o prowadzenie działalności niezgodnej z ich statusem. Moskwa w odpowiedzi wydala amerykańskich dyplomatów. W ubiegłym roku liczba pracowników placówek dyplomatycznych Stanów Zjednoczonych w Rosji zmniejszyła się do takiego stopnia, że ograniczono część czynności konsularnych, w tym wydawanie amerykańskich wiz.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja Moskwa USA

Filipiny kupią 32 nowe śmigłowce Black Hawk z Mielca

16.01.2022 16:46
Filipiny kupują 32 nowe śmigłowce S-70i Black Hawk, które wyprodukują PZL Mielec, należące do koncernu Lockheed Martin. Dołączą one do 15 już posiadanych - z 16 zamówionych, gdyż jeden uległ katastrofie.

Microsoft potwierdza: na Ukrainie zaatakowano systemy informatyczne

16.01.2022 18:24
Na Ukrainie systemy informatyczne licznych struktur rządowych, organizacji non-profit i firm IT zostały zaatakowane przez złośliwe oprogramowanie – oświadczyła firma Microsoft. Chodzi o mechanizm, który wygląda jak ransomware, lecz w istocie służy do niszczenia systemów. Ataki rozpoczęły się 13 stycznia.