X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Filipiny kupią 32 nowe śmigłowce Black Hawk z Mielca

16.01.2022 16:46
Filipiny kupują 32 nowe śmigłowce S-70i Black Hawk, które wyprodukują PZL Mielec, należące do koncernu Lockheed Martin. Dołączą one do 15 już posiadanych - z 16 zamówionych, gdyż jeden uległ katastrofie.
Audio
  • Filipiny kupują 32 nowe śmigłowce S-70i Black Hawk, które wyprodukują PZL Mielec, należące do koncernu Lockheed Martin. Z Juliuszem Sabakiem, z Defence 24, rozmawia Przemysław Pawełek [posłuchaj]
UH-60 Black Hawk
UH-60 Black Hawkjohn vlahidis/shutterstock

Sekretarz obrony Filipin Delfin Lorenzana poinformował, że zakup obejmuje także wsparcie logistyczne oraz pakiet szkoleniowy dla pilotów i personelu obsługi technicznej. Koszt przedsięwzięcia to 32 miliardy pesos - ponad 2 i pół miliarda złotych. Obecnie przygotowywana jest umowa kontraktowa.

Dostawa pierwszych pięciu śmigłowców jest spodziewana w 2023 roku. Pozostałe zostaną dostarczone w trzech partiach - 10 sztuk w 2024, 10 sztuk w 2025 i i 7 sztuk w 2026 roku.

Minister Delfin Lorenzana argumentuje zakup niedoborem maszyn transportowych i śmigłowców, który dał się we znaki zwłaszcza w ostatnich tygodniach, gdy supertajfun Odette nawiedził Filipiny, powodując śmierć ponad 400 osób i rozległe zniszczenia. Wtedy S-70i Black Hawk były używane do transportu ładunków i ludzi w rejonie klęski żywiołowej.

W grudniu PZL Mielec przekazały ostatnie pięć śmigłowców S-70i Black Hawk dla Sił Powietrznych Filipin. Dostawa była wypełnieniem kontraktu na 16 śmigłowców w wersji bojowo-wielozadaniowej, który trwał trzy lata.


IAR/dad

Ukraiński sztab alarmuje: Rosja narusza porozumienia mińskie i wzmacnia pozycje w Donbasie

16.01.2022 13:08
Wspierani przez Rosję separatyści rozmieścili w Donbasie 275 jednostek sprzętu wojskowego - przekazał sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy. Separatyści utrudniają też działania Specjalnej Misji Monitorującej OBWE.

"Rozerwano ogrodzenie, wyrwano metalowe słupki". SG o siłowej próbie przekroczenia granicy

16.01.2022 13:44
- Minionej doby 47 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską - poinformowała za pomocą mediów społecznościowych Straż Graniczna. Na odcinku w Mielniku grupa 18 osób starała się siłowo przekroczyć granicę.