X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent Zełenski: jestem wdzięczny polskiemu narodowi i prezydentowi Dudzie za wsparcie

21.01.2022 12:40
Wołodymyr Zełenski wyraził naszemu krajowi wdzięczność za wsparcie. Ukraiński prezydent przebywa w Wiśle, gdzie spotyka się z Andrzejem Dudą. Tematem rozmów jest przede wszystkim zagrożenie ze strony Rosji.
Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr ZełenskiPAP/EPA/PRSIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT HANDOUT

Ukraiński prezydent na swojej stronie w jednej z sieci społecznościowych napisał, że dziękuje Polakom i prezydentowi Andrzejowi Dudzie za wsparcie integralności terytorialnej Ukrainy. Dziękuje też za popieranie przez Polskę integracji euroatlantyckiej jego kraju. Jak dodał, taka postawa Polski jest szczególnie ważna w obecnym niełatwym czasie. Wołodymyr Zełenski napisał, iż cieszy się, że oba kraje mogą działać wspólnie w obliczu wyzwań ze sfery bezpieczeństwa w regionie.

"Jestem wdzięczny polskiemu narodowi i Andrzejowi Dudzie za konsekwentne poparcie ukraińską integralność terytorialną, suwerenność i integrację euroatlantycką" - przekazał szef ukraińskiego państwa.

Dodał, że "takie wsparcie jest szczególnie istotne w tych trudnych czasach". "Cieszę się, że pracujemy wspólnie, by przeciwdziałać wyzwaniom dla bezpieczeństwa w regionie" - napisał Zełenski.

Prezydenci Polski i Ukrainy, Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski, rozmawiali w Wiśle między innymi o formach polskiej pomocy dla Ukrainy w obliczu rosyjskiego zagrożenia. Miała być też omawiana sprawa blokowania kolejowego transportu towarów przez Ukrainę do Polski.


IAR/dad

Paweł Jabłoński: groźba wybuchu konfliktu na Ukrainie jest bardzo realna

21.01.2022 11:10
Groźba rosyjskiej inwazji na Ukrainę jest coraz bardziej realna; niestety bardzo realna jest groźba wybuchu konfliktu - ocenił w piątek wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Jego zdaniem, należy przedstawić pakiet poważnych sankcji, które odstraszą Władimira Putina od dalszej eskalacji.

Rosja chce wyprowadzenia wojsk NATO z państw przyjętych po 1997

21.01.2022 11:42
Rosja chce wyprowadzenia wojsk NATO z państw, które zostały przyjęte do Sojuszu po 1997r. - można przeczytać na stronie rosyjskiego MSZ. Resort opublikował odpowiedzi ministra Siergieja Ławrowa na pisemne pytania dziennikarzy.