X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja chce wyprowadzenia wojsk NATO z państw przyjętych po 1997

21.01.2022 11:42
Rosja chce wyprowadzenia wojsk NATO z państw, które zostały przyjęte do Sojuszu po 1997r. - można przeczytać na stronie rosyjskiego MSZ. Resort opublikował odpowiedzi ministra Siergieja Ławrowa na pisemne pytania dziennikarzy. 
Audio
  • Rosja chce wyprowadzenia wojsk NATO z państw przyjętych po 1997. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Ambasador RP przy NATO Tomasz Szatkowski: Sojusz na spotkaniu z Rosją musi podkreślić, że nie godzi się na agresywne działania Kremla
Ambasador RP przy NATO Tomasz Szatkowski: Sojusz na spotkaniu z Rosją musi podkreślić, że nie godzi się na agresywne działania KremlaMaxx-Studio/Shutterstock

Moskwa w grudniu wystąpiła do państw Paktu Północnoatlantyckiego z żądaniem pisemnych gwarancji bezpieczeństwa. Oprócz wycofania wojsk Sojuszu na pozycje z 1997r., zakładają one także rezygnację z przyjęcia Gruzji i Ukrainy. Bruksela i Waszyngton odpowiedziały, że Moskwa nie ma prawa stawiania takich żądań.

W pisemnej odpowiedzi Siergieja Ławrowa opublikowanej na stronach rosyjskiego MSZ wskazano, że kwestia powrotu do sytuacji z 1997r. jest jedną z kluczowych dla Rosji. - Chodzi o wyprowadzenie zagranicznych sił, techniki i uzbrojenia oraz inne działania, których celem jest powrót do konfiguracji z 1997r. na terytorium państw, które w tym czasie nie były członkami NATO - stwierdził Siergiej Ławrow. Żądanie Rosji dotyczy 14 państw, które wstąpiły do Sojuszu po 1997r., w tym Polski, która wraz z Czechami i Węgrami stała się członkiem NATO w 1999r. Później Sojusz rozszerzał się jeszcze czterokrotnie. W 2004 r. przystąpiły: Litwa, Łotwa, Estonia, Bułgaria, Rumunia, Słowacja i Słowenia. W 2009r. Albania i Chorwacja. W 2017r. Czarnogóra, a w 2020r. Macedonia Północna.

Państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego traktują żądania Rosji jako nie do przyjęcia i podkreślają, że Moskwa nie ma prawa weta w tych sprawach.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja NATO USA

Spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy. "Nie będzie zgody na agresywną politykę Rosji"

21.01.2022 09:11
- Polska wspiera Ukrainę, jasno mówi, że nie będzie zgody na agresywną politykę Rosji - powiedział w Wiśle szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej. Jakub Kumoch odniósł się w ten sposób do czwartkowego spotkania Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego.

"Znaczący zbieg okoliczności". Brzezinski rozpoczyna podróż do Polski w rocznicę śmierci Nowaka-Jeziorańskiego

21.01.2022 08:43
Chargé d'affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu stwierdził, że znaczącym zbiegiem okoliczności jest, iż ambasador Mark Brzezinski rozpoczyna podróż z USA do Warszawy w rocznicę śmierci Jana Nowaka-Jeziorańskiego, który zmarł 20 stycznia 2005 roku.

Paweł Jabłoński: groźba wybuchu konfliktu na Ukrainie jest bardzo realna

21.01.2022 11:10
Groźba rosyjskiej inwazji na Ukrainę jest coraz bardziej realna; niestety bardzo realna jest groźba wybuchu konfliktu - ocenił w piątek wiceszef MSZ Paweł Jabłoński. Jego zdaniem, należy przedstawić pakiet poważnych sankcji, które odstraszą Władimira Putina od dalszej eskalacji.