X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

NATO wzmacnia obronę powietrzną krajów bałtyckich

26.01.2022 16:19
NATO wzmacnia obronę powietrzną krajów bałtyckich w ramach misji Baltic Air Policing. Dziś amerykańskie myśliwce wylądowały w Estoni - podaje litewskie ministerstwo obrony. Z kolei w czwartek do Polskiego Kontyngentu Wojskowego Orlik, stacjonującego na Litwie, dołączą Duńskie Siły Powietrzne.
Audio
  • NATO wzmacnia obronę powietrzną krajów bałtyckich. Materiał Kamila Zalewskiego
Myśliwiec F-16
Myśliwiec F-16shutterstock.com/VanderWolf Images

Amerykanie wysłali do Estonii myśliwce F-15, które wraz z belgijskimi siłami będą stacjonować w bazie Amari. Z kolei Duńczycy na Litwie wzmocnią polski kontyngent, który od początku grudnia kieruje misją Baltic Air Policing.

Do bazy lotniczej w Szawlach przylecą cztery myśliwce F-16 Fighting Falcon, należące do Duńskich Sił Powietrznych. Decyzja o wysłaniu dodatkowych samolotów na Litwę i do Estonii wynika z potrzeby odstraszania zagrożeń i wzmocnienia bezpieczeństwa wschodnich sojuszników NATO - czyli krajów bałtyckich oraz Polski, Rumunii i Bułgarii - zwraca uwagę w komunikacie litewski resort obrony.

Związane jest to z działaniami Moskwy, która eskaluje napięcie na granicy z Ukrainą. Oficjalna ceremonia wzmocnienia misji w bazie w Szawlach odbędzie się w piątek.

Polski Kontyngent Wojskowy Orlik bierze udział w misji Baltic Air Policing po raz dziesiąty. Patrole lotnicze pełnione są przy wykorzystaniu czterech myśliwców F-16 Fighting Falcon.

Misja Baltic Air Policing jest prowadzona odkąd Litwa, Łotwa i Estonia zostały w 2004 roku członkami NATO. Kraje bałtyckie nie dysponują bowiem własnym lotnictwem wojskowym.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: NATO wojsko Rosja

Polska przekazała milion szczepionek przeciwko COVID-19 dla afgańskich uchodźców w Iranie

26.01.2022 12:24
Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o przekazaniu afgańskim uchodźcom w Iranie miliona szczepionek przeciwko COVID-19.

Ukraina otrzymała od USA i Wlk. Brytanii tysiące nowoczesnych pocisków przeciwpancernych

26.01.2022 13:35
Ukraina w ostatnich dniach otrzymała od USA i Wielkiej Brytanii tysiące nowoczesnych pocisków przeciwpancernych. Transporty z pomocą wojskową przybywają do Kijowa drogą lotniczą. Mają podwyższyć zdolności bojowe ukraińskiej armii.