X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Pekin traci cierpliwość do Moskwy i zaczyna to okazywać

16.05.2022 13:41
Zdaniem byłego chińskiego dyplomaty Gao Yu-shenga, fiasko rosyjskiego blitzkriegu i niemożność osiągnięcia szybkiego zwycięstwa oznacza początek rosyjskiej klęski. - Rosyjska gospodarka i siła finansowa, które są niewspółmierne do jej statusu tzw. supermocarstwa, nie są w stanie utrzymać wysokotechnologicznej wojny kosztującej setki milionów dolarów dziennie - oświadczył były ambasador Pekinu w Kijowie.
Paweł Behrendt, mówiąc o stosunku Chin wobec rosyjskiej agresji na Ukrainie, stwierdził, że Chiny popierają Chiny
Paweł Behrendt, mówiąc o stosunku Chin wobec rosyjskiej agresji na Ukrainie, stwierdził, że "Chiny popierają Chiny"Gil Corzo/Shutterstock

Jak czytamy na portalu "Rzeczpospolita", władze Chin dotychczas dyplomatycznie wspierały Rosję, na przykład głosując przeciw jej usunięciu z oenzetowskiej Komisji Praw Człowieka, jednak faktycznie coraz bardziej dystansują się od agresji. "Chińskie koncerny dyskretnie zmniejszają swą obecność na rosyjskim rynku, w tym Lenovo i Xiaomi. Klienci z Rosji coraz częściej też skarżą się na holding zajmujący się handlem w internecie, Alibaba, który podobno też zaczął ograniczać dostawy. Agencja Bloomberg uważa jednak, że zachowanie chińskich firm może nie być wyrazem politycznej woli Pekinu, lecz (przynajmniej częściowo) kłopotów logistycznych spowodowanych lockdownem w gigantycznym hubie transportowym – Szanghaju." - pisze Andrzej Łomanowski na stronach "Rzeczpospolitej".

Przed rozpoczęciem wojny Chiny publicznie nazywały Rosję "strategicznym partnerem" (starannie jednak unikając określenia "sojusznik"). Obecnie Zachód (przede wszystkim USA) twierdzi, że Pekin nie wspiera rosyjskich wojsk: uzbrojeniem, amunicją czy choćby zaopatrzeniem w żywność - czytamy w analizie Łomanowskiego.

Komisja Europejska obniża prognozy gospodarcze dla Unii, w tym dla Polski

16.05.2022 12:49
Komisja Europejska obniżyła prognozy gospodarcze dla Unii Europejskiej, w tym dla Polski, w związku z wojną na Ukrainie. Z szacunków Brukseli wynika, że polska gospodarka będzie się rozwijała w tym roku w tempie 3,7 procent. W lutym Komisja przewidywała, że PKB Polski wzrośnie o 5,5 procent. Jeśli chodzi o cała Unię to według lutowych prognoz PKB Wspólnoty miał wzrosnąć o 4 procent, teraz mówi, że będzie to 2,7 procent.

Kiedy środki na KPO? Szymański: zrobiliśmy wszystko, jeśli chodzi o najszybsze domknięcie negocjacji

16.05.2022 13:24
Polska dopełniła wszystkiego, jeśli chodzi o możliwe najszybsze domknięcie negocjacji z Komisją Europejską ws. Krajowego Planu Odbudowy, jesteśmy bardzo blisko przejścia do normalnego trybu implementowania KPO - powiedział w poniedziałek minister do spraw UE Konrad Szymański.