Redakcja Polska

"Polska jest dla USA stabilnym partnerem". Marszałek Sejmu spotkała się z delegacją Kongresu Stanów Zjednoczonych

30.08.2023 09:33
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z delegacją doradców Kongresu Stanów Zjednoczonych. Jak poinformowała w komunikacie Kancelaria Sejmu, rozmowy dotyczyły współpracy międzyparlamentarnej, bezpieczeństwa oraz wsparcia dla Ukrainy w obronie przed rosyjską agresją.
Marszałek Sejmu spotkała się z delegacją doradców Kongresu Stanów Zjednoczonych
Marszałek Sejmu spotkała się z delegacją doradców Kongresu Stanów ZjednoczonychTwitter/Sejm

- Marszałek Witek podkreśliła, że relacje dwustronne na linii Warszawa - Waszyngton są najlepsze w historii. Dowodem na to jest współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa zarówno militarnego, jak i energetycznego - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Sejmu.

Elżbieta Witek stwierdziła również, że Polska jest dla USA "stabilnym i pewnym partnerem na wschodniej flance NATO, czego dowodem były dwie wizyty prezydenta Joe Bidena w Polsce w ciągu jednego roku". Marszałek Sejmu wyraziła też nadzieję na kontynuację dalszej współpracy polsko-amerykańskiej.

Wojna w Ukrainie

Kancelaria Sejmu poinformowała również, że podczas rozmowy poruszono sprawę rosyjskiej agresji na Ukrainę. - Elżbieta Witek zaakcentowała, że zajęcie przez Stany Zjednoczone tak zdecydowanego stanowiska było bardzo wyraźnym sygnałem dla Kremla, po której stronie tego konfliktu opowiada się wolny i demokratyczny świat - głosi komunikat.

Marszałek Sejmu podkreśliła jak ważne dla Polski są kwestie bezpieczeństwa, nie tylko w kontekście wojny na Ukrainie, ale również w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.IAR/dad