Redakcja Polska

Donald Trump znów krytykuje pomoc USA dla Ukrainy

14.06.2024 10:10
Donald Trump znów krytykuje pomoc wojskową Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy. Podczas spotkania w Kongresie były prezydent przekonywał, że zamiast wspierać Ukrainę, należy podnieść żołd amerykańskim żołnierzom.
Donald Trump jest przeciwny wspieraniu Ukrainy
Donald Trump jest przeciwny wspieraniu UkrainyPAP/EPA/JIM LO SCALZO

Donald Trump spotkał się wczoraj z republikańskimi członkami Kongresu. Siedząc obok przewodniczącego Izby Reprezentantów Mike’a Johnsona, krytykował uchwalenie pakietu pomocy dla Ukrainy w wysokości 60 miliardów dolarów. - Pytał, jaka korzyść będzie z tego, że Ukraina wygra? - relacjonował wypowiedź Trumpa republikański kongresman Don Bacon.

Posłuchaj
00:48 13040438_1 (2).mp3 Trump znów krytykuje pomoc USA dla Ukrainy. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)

 

Według innego republikanina Matta Gaetza, Donald Trump powiedział, że podniósłby pensje amerykańskim żołnierzom, zamiast wysyłać Ukrainie 60 miliardów. Matt Gaetz powiedział, że w ocenie Trumpa Ukraina nigdy nie będzie prawdziwym sojusznikiem USA.

Donald Trump od dawna powtarza, że jak zostanie prezydentem, to zakończy konflikt na Ukrainie w 24 godziny. Według nieoficjalnych informacji, Trump byłby skłonny wywrzeć presję na Ukrainę, by oddała Rosji część terytoriów, takich jak Krym czy Donbas.

IAR/dad

Niemcy będą produkować na Ukrainie wozy opancerzone

13.06.2024 12:46
Niemiecki Rheinmetall jeszcze w tym roku wyprodukuje na Ukrainie pierwsze wozy opancerzone Lynx. Umowa została podpisana w czasie zakończonej dzisiaj w Berlinie Konferencji Odbudowy Ukrainy.

Sekretarz obrony USA apeluje w Brukseli o dozbrajanie Ukrainy

13.06.2024 15:20
Sekretarz obrony USA apeluje o zwiększenie dozbrojenia dla Ukrainy. Lloyd Austin wzywał sojuszników do działania przed rozpoczęciem dwudniowego spotkania ministrów obrony państw NATO w Brukseli.

"Celowa taktyka głodu". Rosjanie celowo narażali cywilów w Mariupolu na śmierć głodową

13.06.2024 16:05
Rosja w zamierzony sposób głodziła ludność cywilną ukraińskiego miasta Mariupol podczas jego 85-dniowego oblężenia na początku 2022 roku, co stanowi zbrodnię wojenną - informuje w czwartek "The Guardian", powołując się na analizę przedłożoną Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu.