Polskie Radio
Section05
Międzynarodowy Trybunał Karny

Zabójstwa w czasie wojny narkotykowej na Filipinach. MTK: możliwa zbrodnia przeciwko ludzkości

Prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) zwróciła się w poniedziałek do Trybunału o upoważnienie do wszczęcia pełnego śledztwa ws. zabójstw w czasie wojny narkotykowej na Filipinach, twierdząc, że mogło dojść do popełnienia zbrodni przeciwko ludzkości.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Filipiny zabójstwo narkotyki Międzynarodowy Trybunał Karny Ameryka Środkowa Ameryka

Zbrodnie wojenne i przeciwko ludzkości. Trybunał w Hadze o sytuacji konfliktu na Ukrainie

Biuro prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) w Hadze poinformowało o zakończeniu postępowania przygotowawczego w sprawie sytuacji na Ukrainie w związku z konfliktem w Donbasie i aneksją Krymu. Są podstawy, by twierdzić, że doszło do zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości - przekazano.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Międzynarodowy Trybunał Karny wojna na Ukrainie

Białoruski polityk chce postawić Łukaszenkę przed Trybunałem w Hadze. "Przygotowuję materiały"

Białoruski polityk Waleryj Cepkała chce postawić Aleksandra Łukaszenkę przed Trybunałem w Hadze - podało radio Echo Moskwy. Według rozgłośni, niezarejestrowany kandydat w białoruskich wyborach prezydenckich zarzuca urzędującemu prezydentowi Białorusi wydanie rozkazu brutalnego rozprawienia się z demonstrantami.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś wybory na Białorusi Aleksander Łukaszenka Haga Międzynarodowy Trybunał Karny