Redakcja Polska

Prezydent Andrzej Duda: Koreę dotknęła niewyobrażalna tragedia. Łączę się w modlitwie z jej Narodem

30.10.2022 18:29
Prezydent Andrzej Duda składa kondolencje w związku z tragicznymi w skutkach wydarzeniami w Seulu- stolicy Korei Południowej.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaViacheslav Ratynskyi/PAP

"Koreę dotknęła niewyobrażalna tragedia. W tych momentach łączę się w modlitwie z jej Narodem. Niech dobry Bóg ma w opiece wszystkie Ofiary i Ich Najbliższych" - napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze.

Wczoraj w czasie imprezy z okazji Halloween w centrum miasta wybuchła panika, tłumy młodych ludzi zaczęły się tratować. Nie żyją co najmniej 153 osoby, a kilkaset uważa się za zaginione. 

Również minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau przekazał wyrazy współczucia Koreańczykom. W stolicy Korei Południowej co najmniej 151 osób zginęło, gdy tłum wpadł wpanikę w trakcie halloweenowej imprezy w jednej z popularnych wśród młodzieży dzielnic. 

"Głębokie i szczere wyrazy współczucia dla mieszkańców Republiki Korei z uwagi na wielką tragedię jaka miała miejsce w Seulu. Polskę i Republikę Korei łączą mocne więzy przyjaźni. Jesteśmy z wami w tych trudnych chwilach" - napisał Zbigniew Rau na Twitterze.

IAR/ks

Po rozmowach w Waszyngtonie czas na Seul. Wicepremier Jacek Sasin leci do Korei Południowej

29.10.2022 13:40
Polityk, który jest ministrem aktywów państwowych ma na miejscu rozmawiać na temat bezpieczeństwa energetycznego. Chodzi o budowę elektrowni atomowej w Polsce.

Wybuch paniki w Seulu. Wśród ofiar są Polacy? Jest odpowiedź MSZ

30.10.2022 08:21
- Jak dotąd nie ma informacji o Polakach, którzy ucierpieli lub mogliby ucierpieć w wyniku wybuchu paniki w Seulu - przekazał w sobotę wieczorem rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Zapewnił, że resort monitoruje sytuację na miejscu.

Tragedia w Seulu. Wicepremier Sasin: wśród ofiar nie ma Polaków

30.10.2022 12:00
W stolicy Korei Południowej co najmniej 151 osób zginęło, gdy tłum wpadł w panikę w trakcie halloweenowej imprezy w jednej z popularnych wśród młodzieży dzielnic.