Polskie Radio
Section05
Jacek Sasin

Sasin: za dwa lata całkowicie uniezależnimy się od rosyjskiego gazu

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin skomentował orzeczenie Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie, który przyznał rację PGNiG w sporze cenowym z Gazpromem. Jak powiedział, można liczyć, że "że po 2022 roku, po tym, jak wygaśnie kontrakt jamalski z Rosją, całkowicie uniezależnimy się od gazu rosyjskiego".
Zobacz więcej na temat:  energetyka Rosja POLSKA Jacek Sasin polityka bezpieczeństwo energetyczne LOT Gazprom

Jacek Sasin o "tarczy antykryzysowej": nie można jej wpisywać w spór polityczny

- Apelujemy, aby opozycja się opamiętała i wokół tej sprawy nie próbowała toczyć politycznej gry. Trzeba jak najszybciej przyjąć projekt w Senacie i dać mu możliwość wejścia w życie. Tu liczą się nawet nie dni, ale godziny – mówił wicepremier Jacek Sasin o pracach nad "tarczą antykryzysową" która będzie przedmiotem dzisiejszego posiedzenia Senatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka przedsiębiorca Koronawirus w Polsce koronawirus firma Jacek Sasin

Zmiana terminu wyborów? Wicepremier: w tej chwili nie wyobrażam sobie takiej sytuacji

- Nie ma przesłanek do odwołania czy przesunięcia wyborów prezydenckich, ani wprowadzenia stanu wyjątkowego - powiedział w środę wicepremier Jacek Sasin. Według niego wszystko wskazuje na to, że do wyborów dojdzie. Państwo ma ograniczyć niebezpieczeństwo zarażenia podczas głosowania - dodał.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce Jacek Sasin wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce polityka zdrowie bezpieczeństwo POLSKA

Uroczystości rocznicowe w Smoleńsku. Sasin: weźmie w nich udział delegacja czysto państwowa

Niespełna 50-osobowa delegacja uda się do Smoleńska na obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej i 80. rocznicy zbrodni katyńskiej. - Na uroczystości rocznicowe do Smoleńska pojedzie delegacja czysto państwowa, obejmująca osoby pełniące funkcje publiczne, w tym m.in. premiera - powiedział wicepremier Jacek Sasin. Według niego zamiar udania się do Smoleńska miał Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin katastrofa smoleńska zbrodnia katyńska Smoleńsk Smoleńsk 2020

Jacek Sasin o tarczy antykryzysowej. "Ma ułatwić przetrwanie i pomóc w odrodzeniu"

– W żadnym wypadku nie jesteśmy w stanie jako państwo zrekompensować wszystkich strat, ale to ma być pewna ulga. Straty będą, dotyczące małych i średnich, jak i dużych firm, których na razie w tych rozwiązaniach nie ma – mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Jacek Sasin Kuba Strzyczkowski koronawirus Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa

Jacek Sasin: liczymy na sprawny proces legislacyjny ws. "tarczy antykryzysowej"

- Liczymy na to, że proces legislacyjny w sprawie "tarczy antykryzysowej" uda się przeprowadzić niezwykle sprawnie. Myślę, że te rozwiązania już w przyszłym tygodniu staną się oficjalnie obowiązującym prawem – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin koronawirus Koronawirus w Polsce GOSPODARKA polityka Katarzyna Gójska

"Zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne". Jacek Sasin skomentował działania Tomasza Grodzkiego

- Dziwię się, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki postanowił nie tylko narażać siebie, ale również pełniące przy nim służbę osoby. To jest zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne - powiedział w środę wicepremier Jacek Sasin, komentując doniesienia o wypoczynkowym wyjeździe Grodzkiego do Włoch.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Tomasz Grodzki Koronawirus w Polsce zdrowie bezpieczeństwo Jacek Sasin Senat społeczeństwo choroby płuc POLSKA

"Koronawirus już odbija się na gospodarce światowej". Jacek Sasin o panice związanej z epidemią

– Widzimy wpływ koronawirusa także na giełdzie. Są to objawy pewnej paniki, która się wiąże z tego typu zdarzeniami. Musimy ograniczać jej zasięg. Nie możemy pogłębiać negatywnych trendów – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Jacek Sasin koronawirus społeczeństwo