Polskie Radio
Section05
Jacek Sasin

Minister Jacek Sasin o referendum: ważne, aby na pytanie o wyprzedaż majątku powiedzieć "nie"

Minister Jacek Sasin podkreślił, że "Polska bez polskiej własności nigdy nie będzie wolnym krajem". - Dlatego tak ważne jest, żeby 15 października nie tylko pójść na wybory i zagłosować na PiS, ale również wziąć udział w referendum i na pytanie o wyprzedaż majątku narodowego powiedzieć stanowcze "nie" - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA referendum polityka wybory w Polsce Jacek Sasin

Minister aktywów państwowych: nie może być Polski lepszej i gorszej, wszyscy muszą mieć równe szanse

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział na konferencji prasowej w Bielsku Podlaskim dotyczącej bezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju, że "nie może być Polski lepszej i gorszej, wszyscy muszą mieć równe szanse". Podkreślił, że cała Polska musi się rozwijać równomiernie i nie może być terenów uprzywilejowanych lub wykluczonych. - Podziałowi na "Polskę A" i "Polskę B" sprzeciwiał się m.in. prezydent Lech Kaczyński - przypomniał polityk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin kampania wyborcza wybory w Polsce wybory parlamentarne polityka Prawo i Sprawiedliwość PiS Ministerstwo Aktywów Państwowych Podlasie podlaskie

Sasin: skończyła się groza inflacji; inflacja będzie spadać dalej

Skończyła się groza inflacji, udało nam się tę inflację skutecznie zdusić, będzie spadać dalej - powiedział w piątek w Zambrowie (Podlaskie) szef resortu aktywów państwowych Jacek Sasin, który jest liderem podlaskiej listy PiS w wyborach do Sejmu. Pod hasłem "tour the podlaskie" w piątek do wieczora - ruszając z Zambrowa - ma odwiedzić też Kołaki Kościelne, Czyżew, Wyszki, Bielsk Podlaski, Supraśl i Białystok.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Jacek Sasin NBP Rada Polityki Pieniężnej inflacja stopy procentowe

Elektrownie jądrowe w Polsce. Minister Sasin: inwestycje USA i Korei uzupełniają się

- Inwestycje dotyczące budowy w Polsce elektrowni jądrowej z Amerykanami i elektrowni z partnerami koreańskimi uzupełniają się - powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zwrócił uwagę, że każda z tych elektrowni zapewni kilkanaście procent zapotrzebowania energii w kraju.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Jacek Sasin energia elektryczna energia atomowa elektrownia atomowa Ministerstwo Aktywów Państwowych

Minister Sasin w Łapach na Podlasiu: dla Prawa i Sprawiedliwości nie ma podziału na Polskę A i Polskę B

- Dla Prawa i Sprawiedliwości nie ma podziału na Polskę A i Polskę B. I to nie jest jakaś nasza taktyka. To jest coś, co jest głęboko zakodowane w naszym programie, w naszym politycznym DNA - podkreślał minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas niedzielnej wizyty w Łapach na Podlasiu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych polityka kampania wyborcza wybory w Polsce wybory parlamentarne Podlasie Donald Tusk Platforma Obywatelska PO opozycja podlaskie PiS

"Łańcuch poparcia" i "Murem za polskim mundurem". Tysiące Polaków dziękowało żołnierzom za obronę granic

"Łańcuch poparcia" i koncert pod hasłem "Murem za polskim mundurem" miały miejsce w Mielniku w województwie podlaskim. W inicjatywie uczestniczyło tysiące mieszkańców regionu, ale nie tylko, obecni byli też przedstawiciele rządu, harcerze, żołnierze i artyści. Akcja stanowi gest solidarności z żołnierzami i strażnikami granicznymi, zaatakowanymi w filmie Agnieszki Holland "Zielona granica".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podlaskie granica służby i bezpieczeństwo straż graniczna Wojsko Polskie Mariusz Błaszczak Jacek Sasin społeczeństwo

Niemiecka polityk grozi Polsce ws. dostaw broni na Ukrainę. Jacek Sasin: piekło zamarza

Przewodnicząca Komisji Obrony Bundestagu, Marie-Agnes Strack-Zimmermann powiedziała, że Polska powinna ponieść konsekwencje jeśli zdecyduje się zaprzestać dostarczania Ukrainie uzbrojenia. W jej przekonaniu, Niemcy powinny rozważyć opcję przeniesienia systemów rakiet przeciwlotniczych stacjonujących w Polsce bezpośrednio na terytorium Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy dyplomacja Polityka zagraniczna Polski wojna na Ukrainie broń Jacek Sasin ŚWIAT Europa

Minister Sasin: wspieraliśmy i wspieramy Ukrainę, ale dbamy przede wszystkim o polski interes

W czasie swojej wizyty w Augustowie minister aktywów państwowych Jacek Sasin, przypominał, że Polska była liderem, jeśli chodzi o dostarczanie broni na Ukrainę. Jak wskazywał nasz rząd czynił to, gdyż w interesie kraju jest, by to Ukraina wygrała wojnę z Rosją. Jak dodawał także obecnie podejmowane działania mają na pierwszym miejscu obronę polskich interesów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin wojna na Ukrainie wojna 2023

"Polska musi być silnym krajem". Sasin: już nigdy nie może być podbita

Minister aktywów państwowych uczestniczył w obchodach Dnia Sybiraka i odsłonięcia pomnika ppor. Bogdana Śleszyńskiego ps. "Łoś" Jedwabnem. - Polska musi być krajem silnym, krajem, który jest w stanie się obronić, który buduje swoją potęgę militarną, ale również buduje skuteczne sojusze - mówił na Podlasiu Jacek Sasin. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych Syberia 17 września 1939 Białystok

Minister Sasin ucina insynuacje Budki. "Odpowiadanie na wasze głupoty przestaje być zabawne"

Do starcia w mediach społecznościowych doszło pomiędzy byłym szefem PO Borysem Budką, a ministrem ds. aktywów państwowych Jackiem Sasinem. Polityk opozycji ocenił, że minister Sasin nie powinien wypowiadać się na temat cen prądu. "Wy te sprawy ustalaliście na linii Berlin-Moskwa" - ripostował przedstawiciel PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin Borys Budka energia elektryczna prąd

Jacek Sasin: dyskusja o obietnicach PO jest bez sensu, bo to ugrupowanie nie ma absolutnie żadnej wiarygodności

- Całość propozycji programowych Koalicji Obywatelskiej musi być uznana za całkowicie niewiarygodną i pozbawioną jakichkolwiek podstaw, jeśli chodzi o możliwość realizacji - ocenił w poniedziałek szef MAP Jacek Sasin, odnosząc się do przedstawionego przez KO w sobotę programu "100 konkretów na 100 dni".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce wybory parlamentarne Jacek Sasin Platforma Obywatelska koalicja obywatelska