Polskie Radio
Section05
Jacek Sasin

"Łańcuch poparcia" i "Murem za polskim mundurem". Tysiące Polaków dziękowało żołnierzom za obronę granic

"Łańcuch poparcia" i koncert pod hasłem "Murem za polskim mundurem" miały miejsce w Mielniku w województwie podlaskim. W inicjatywie uczestniczyło tysiące mieszkańców regionu, ale nie tylko, obecni byli też przedstawiciele rządu, harcerze, żołnierze i artyści. Akcja stanowi gest solidarności z żołnierzami i strażnikami granicznymi, zaatakowanymi w filmie Agnieszki Holland "Zielona granica".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podlaskie granica służby i bezpieczeństwo straż graniczna Wojsko Polskie Mariusz Błaszczak Jacek Sasin społeczeństwo

Niemiecka polityk grozi Polsce ws. dostaw broni na Ukrainę. Jacek Sasin: piekło zamarza

Przewodnicząca Komisji Obrony Bundestagu, Marie-Agnes Strack-Zimmermann powiedziała, że Polska powinna ponieść konsekwencje jeśli zdecyduje się zaprzestać dostarczania Ukrainie uzbrojenia. W jej przekonaniu, Niemcy powinny rozważyć opcję przeniesienia systemów rakiet przeciwlotniczych stacjonujących w Polsce bezpośrednio na terytorium Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy dyplomacja Polityka zagraniczna Polski wojna na Ukrainie broń Jacek Sasin ŚWIAT Europa

Minister Sasin: wspieraliśmy i wspieramy Ukrainę, ale dbamy przede wszystkim o polski interes

W czasie swojej wizyty w Augustowie minister aktywów państwowych Jacek Sasin, przypominał, że Polska była liderem, jeśli chodzi o dostarczanie broni na Ukrainę. Jak wskazywał nasz rząd czynił to, gdyż w interesie kraju jest, by to Ukraina wygrała wojnę z Rosją. Jak dodawał także obecnie podejmowane działania mają na pierwszym miejscu obronę polskich interesów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin wojna na Ukrainie wojna 2023

"Polska musi być silnym krajem". Sasin: już nigdy nie może być podbita

Minister aktywów państwowych uczestniczył w obchodach Dnia Sybiraka i odsłonięcia pomnika ppor. Bogdana Śleszyńskiego ps. "Łoś" Jedwabnem. - Polska musi być krajem silnym, krajem, który jest w stanie się obronić, który buduje swoją potęgę militarną, ale również buduje skuteczne sojusze - mówił na Podlasiu Jacek Sasin. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych Syberia 17 września 1939 Białystok

Minister Sasin ucina insynuacje Budki. "Odpowiadanie na wasze głupoty przestaje być zabawne"

Do starcia w mediach społecznościowych doszło pomiędzy byłym szefem PO Borysem Budką, a ministrem ds. aktywów państwowych Jackiem Sasinem. Polityk opozycji ocenił, że minister Sasin nie powinien wypowiadać się na temat cen prądu. "Wy te sprawy ustalaliście na linii Berlin-Moskwa" - ripostował przedstawiciel PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin Borys Budka energia elektryczna prąd

Jacek Sasin: dyskusja o obietnicach PO jest bez sensu, bo to ugrupowanie nie ma absolutnie żadnej wiarygodności

- Całość propozycji programowych Koalicji Obywatelskiej musi być uznana za całkowicie niewiarygodną i pozbawioną jakichkolwiek podstaw, jeśli chodzi o możliwość realizacji - ocenił w poniedziałek szef MAP Jacek Sasin, odnosząc się do przedstawionego przez KO w sobotę programu "100 konkretów na 100 dni".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce wybory parlamentarne Jacek Sasin Platforma Obywatelska koalicja obywatelska

PiS zaprezentowało program. Sasin zapowiada: to nie wyczerpuje naszej oferty

- Nasz program jest bardzo szeroki, zakłada szybki rozwój, czyli również kontynuowanie wszystkich działań choćby proinwestycyjnych, wsparcia dla samorządów, dla Polski lokalnej, czyli generowania inwestycji, podnoszenia poziomu życia, podnoszenia poziomu wynagrodzeń Polaków, stworzenie nowych miejsc pracy - oświadczył w Polskim Radiu Białystok Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Prawo i Sprawiedliwość polityka PiS

Minister Sasin: domagamy się od Niemiec, by kwota strat wojennych została wypłacona

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie zaprzestanie starań o reparacje wojenne od Niemiec. Minister we Frampolu na Lubelszczyźnie wziął udział w uroczystościach upamiętniających wybuch II wojny światowej. Miasto zostało niemal całkowicie zniszczone przez naloty niemieckiego lotnictwa mimo, że nie było tu wojska i żadnych strategicznych miejsc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA II wojna światowa historia Polski Jacek Sasin