Polskie Radio
Section05
Jacek Sasin

Bezpieczeństwo energetyczne Polski. Jacek Sasin stanowczo dementuje doniesienia opozycji

W żadnym wypadku nie groził nam blackout, czym straszy opozycja - zapewnił szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin. Wicepremier zapytany o doniesienia medialne dotyczące nieplanowanych wyłączeń bloków elektrowni Połaniec, Opole, Kozienice, Turów podkreślił, że Polska "dobrze się przygotowuje na okres zimowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin Ministerstwo Aktywów Państwowych energetyka energia elektryczna energia prąd

Nowa inwestycja w Stalowej Woli. Premier spotkał się z szefami koreańskiego koncernu

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek z prezesami koreańskiego koncernu SK i SK Nexilis, który buduje fabrykę folii miedzianej w Stalowej Woli. "To strumień nowego kapitału, nowe miejsca pracy i nowe inwestycje wokół fabryki" - pisze o nowej inwestycji Kancelaria Premiera.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje zagraniczne inwestycje Korea Południowa Mateusz Morawiecki Jacek Sasin motoryzacja elektromobilność

Zmiany w strukturze PiS. Sasin: chcemy być przede wszystkim bliżej wyborców

Zmiany w strukturze PiS, które obowiązują od 1 lipca mają służyć zbliżeniu partii do wyborców, bardziej owocnej wymianie poglądów oraz lepszej rozmowie z wyborcami - mówił podczas konferencji w Białymstoku wicepremier Jacek Sasin. Wskazał, że chodzi też o lepsze komunikowanie mieszkańcom regionu dotychczasowych osiągnięć pracy rządu w terenie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin PiS wybory parlamentarne

Premier zwołał posiedzenie ws. polityki energetycznej. Rzecznik rządu: przed Polską szereg wyzwań

W czwartek odbyło się posiedzenie rządu dotyczące wyzwań polityki energetycznej państwa, które premier zapowiadał na początku czerwca. - W Unii Europejskiej toczą się ważne prace legislacyjne dotyczące spraw energetycznych. Zabiegamy o ich jak najbardziej korzystny rezultat dla Polski - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, dodając, że spotkanie służyło ustaleniu strategii działań w tym obszarze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA energetyka GOSPODARKA Anna Moskwa Jacek Sasin Piotr Müller

Kongres 590. Jacek Sasin: przedsiębiorstwa powinny wykazać się wrażliwością społeczną

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że czas rosnących cen paliwa, energii i oprocentowania kredytów to nie jest właściwy moment na maksymalizację zysków firm. Wicepremier mówił o tym podczas Kongresu 590, który został zorganizowany w podwarszawskim Nadarzynie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Aktywów Państwowych Jacek Sasin społeczeństwo Kongres 590 COVID-19 pandemia kryzys GOSPODARKA

"Bogdanka" w rękach Skarbu Państwa. Marszałkowski: to jest naprawdę dobry ruch

- Jeżeli popatrzymy na aktywa węglowe w Polsce, to jest to aktywo [wydobycie w kopalni węgla "Bogdanka" - przyp. red.], które warto rozwijać. Jest stosunkowo nowe, jeśli chodzi o czas wydobycia. Wydobywamy dużą ilość węgla przy relatywnie niskich kosztach, co w polskim górnictwie jest bardzo istotne - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Marszałkowski (portal BiznesAlert.pl). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mariusz Marszałkowski POLSKA węgiel Jacek Sasin energetyka kopalnia bogdanka

Skarb Państwa przejmuje akcje "Bogdanki". Sasin: bezpieczeństwo energetyczne to element suwerenności

W LW "Bogdanka" podpisano list intencyjny w sprawie przejęcia przez Skarb Państwa akcji "Bogdanki" od Enea SA. - Bezpieczeństwo energetyczne to jeden z elementów suwerenności każdego państwa - powiedziała wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zaznaczył, że "rząd jest za transformacją energetyczną, ale nie za wszelką cenę".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka Bogdanka Jacek Sasin Enea Ministerstwo Aktywów Państwowych węgiel

Atak nożownika przed zakładem Orlenu. Jacek Sasin: do tego zdarzenia mógł przyczynić się hejt opozycji

- Trzeba bardzo wyraźnie powiedzieć do polityków opozycji: opamiętajcie się, przestańcie sączyć jad, przestańcie do opinii publicznej przekazywać fałszywe informacje dotyczące fuzji - powiedział wicepremier i szef Ministerstwa Aktywów Państwowych Jacek Sasin komentując atak nożem na pracownika PKN Orlen w Płocku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PKN Orlen Jacek Sasin opozycja Płock nożownik polityka