Polskie Radio
Section05
Jacek Sasin

Premier w Sejmie: mam do Jacka Sasina pełne zaufanie. Wniosek o odwołanie wicepremiera odrzucony

- Mam do wicepremiera Jacka Sasina nie tylko pełne zaufanie, ale mam pełne przekonanie, że jest on najlepszą osobą stojącą na straży polskiego kapitału, polskich spółek skarbu państwa, polskiej własności - podkreślił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Wniosek o odwołanie ministra aktywów państwowych Jacka Sasina ocenił jako kuriozalny. Sejm wniosek odrzucił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Jacek Sasin Sejm wybory prezydenckie 2020

Artur Soboń: opozycja tworzy niepotrzebny chaos prawny, argumenty ws. wotum miałkie

- Opozycja mówi, że ws. majowych wyborów prezydenckich zastosowaliśmy podstęp wyborczy. Jedyny podstęp, jaki ja znam to zmiana kandydata PO i to pewnie jedyny planowany wynik tego zamieszania - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Artur Soboń wybory prezydenckie 2020 Jacek Sasin Sejm Sygnały Dnia Krzysztof Świątek

Jacek Sasin: jeśli marszałek Grodzki chce pokazać dobrą wolę, niech nie przetrzymuje ustawy

- Jeśli marszałek Grodzki chce pokazać, że chce, żeby wybory się odbyły, to niech po prostu szybko proceduje tę ustawę i nie przytrzymuje jej 30 dni, jak to zrobił z poprzednią, uniemożliwiając przeprowadzenie wyborów 10 maja - powiedział wicepremier Jacek Sasin, komentując zapowiedź zaproszenia Jarosława Kaczyńskiego do rozmów przez Tomasza Grodzkiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Sasin Tomasz Grodzki Jarosław Kaczyński wybory prezydenckie 2020 Senat ustawa

Jacek Sasin: opozycja w Senacie postanowiła storpedować wybory prezydenckie w Polsce

10 maja w tym momencie jest terminem raczej trudnym do zrealizowania - przyznał w poniedziałek wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin pytany o termin wyborów prezydenckich. Podkreślił, że konstytucja bardzo mocno zakreśla, że wybory muszą się odbyć się do 23 maja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce głosowanie korespondencyjne Jacek Sasin Senat Sejm