X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Francja: polskie firmy na pokazach mody w Paryżu

18.01.2020 14:12
Polskie firmy są obecne na pokazach mody w Paryżu. Rynek francuski jest niezwykle trudnym nie tylko dla przedsiębiorstw znad Wisły.
Audio
  • Francja: polskie firmy na pokazach mody w Paryżu. O szczegółach - Marek Brzeziński (IAR)
Pokaz mody w Paryżu
Pokaz mody w ParyżuPAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

W rozmowie z Polskim Radiem Filip Mudyna - kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Paryżu mówiąc o obecności polskich firm na paryskich pokazach stwierdził, że jakość i forma prezentowanej produkcji jest atrakcyjna dla francuskiego odbiorcy, chociaż przyznaje, że rynek nad Sekwaną nie należy do najłatwiejszych.

W Paryżu prezentowane są buty wykonane przez polską firmę z włókien ananasów i z kaktusów. Ich projektantem jest Sebastian Szypuła, który przed mikrofonem Polskiego Radia przyznaje, że innowacyjność jego pomysłów polega na tym aby przekonać świat, iż można odejść od wyrobów skórzanych i zastąpić je roślinnymi. Odpowiedzialna za marketing w tej firmie Wiola Wrentel dodaje, że wprawdzie półprodukty pochodzą z zagranicy z Filipin i z Meksyku, ale buty są produkowane w Polsce, w polskich firmach i przez polskich pracowników.

Prezentacja polskiego przemysłu w sektorze mody miała miejsce także w Ambasadzie RP w Paryżu.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Francja Paryż moda

Uciążliwe kontrole w polskich firmach delegujących pracowników do Francji

17.01.2020 12:39
W ostatnich tygodniach w działających na terenie Francji firmach z Europy Środkowo-Wschodniej prowadzone są intensywne kontrole przez tamtejszą inspekcję pracy. Jak podkreśla w rozmowie z Polskim Radiem Marek Benio - wiceprezes Inicjatywy Mobilności Pracy, w samych kontrolach nie byłoby nic złego, gdyby nie fakt, iż kontrahenci kontrolowanych firm są uprzedzani o prowadzeniu przez te firmy niezarejestrowanej na terenie Francji działalności gospodarczej. Dzieje się tak na bardzo wczesnym etapie kontroli - zaznaczył Marek Benio. - Kontrola, która zaczyna się od powiadomienia odbiorcy usług, że współpracuje z przestępcą, powoduje zerwanie kontraktów, mimo zadowolenia ze współpracy z polskimi kontrahentami - wyjaśnia wiceszef Inicjatywy Mobilności Pracy.